Posavec utrnuo put na Europsko prvenstvo, Brekalo ga potvrdio

Posavec utrnuo put na Europsko prvenstvo, Brekalo ga potvrdio-91651

HRVATSKA U-21 : GRČKA U-21 2:0
''Mini'' Vatreni nisu blistali u presudnoj utakmici protiv Grčke, ali su ostvarili ono što sve generacije prije toga nisu, a to je da su se direktno plasirali na Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu i na tome im moramo skinuti kapu do poda. Isto tako mora se priznati da je junak utakmice bio Josip Posavec, koji je barem tri puta spasio gol Vatrenih kada su svi već vidjeli loptu u golu, dok je u igri prema naprijed prednjačio danas sjajni Alen Halilović, dok je nažalost najslabija karika bio jedini ''pravi'' Vatreni Duje Ćaleta-Car koji je imao par opasnih ''bisera'', koja srećom nisu završili pogubno.

Grčka je odigrala iznenađujuće dobro u prvih pola sata i u tom periodu su bili bolji takmac, a prvu veliku šansu imali su već u 3. minuti kada je udarac Vergosa sa pet metara, sjajno obranio Posavec, slijedi udarac glavom Nikolaua, ali pogađa prečku. U 23. minuti nova velika šansa za grke, Androutsos je prošao kraj Ćalete-Cara kao brzi vlak, dodaje usamljenom Vergosu koji puca , ali Posavec opet spašava, kao i u 27. minuti kada je Limnios obrnuo Sosu na desnom krilu, namjestio se na šut, ali njegov ne baš prejak udarac Posavec lagano brani. Hrvatska se probudila tek nakon pola sata i tada je imala dva slaba udarca glavom Ćalete-Cara i jedan dalekometni šut Brekala, ali ravno u golmana Kotsarisa. Ipak, buđenje mini vatrenih urodilo je plodom u 40. minuti, kada Vlašić prima loptu u kaznenom prostoru, okreće se puca, lopta na putu pogađa Pasalidisa, mjenja smjer i završava u mreži Grka. Na kraju poluvremena Halilović sjajno puca iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali iz samih rašlji loptu vadi golman Grčke.

Drugi siromašniji dio krenuo je 53. minutom i odličnim prodorom i udarcem Halilovića, ali Kotsaris opet dobro brani. I onda slijedi u 55. minuti najljepši trenutak utakmice. Lamprou se dobro snašao, puca s 15-ak metara, kad su svi vidjeli izjednačenje, Posavec čudesno brani. Utakmica je prelomljena u 65. minuti kada Nikolau dobiva drugi žuti karton, a Hrvatska rutinski privodi utakmicu kraju, koju je na kraju u četvrtoj minuti sudačke nadoknade ''zašećerio'' Josip Brekalo, odličnim solo prodorom iskosa i preciznim udarcem u suprotni kut Kotsarisa za 2:0.

HRVATSKA U-21 : GRČKA U-21 2:0 (1:0), Strijelci: 1:0 Pasalidis (40-ag), 2:0 Brekalo (90+4).

HRVATSKA U-21: Posavec 8- Sosa 6, Benković 6,5, Ćaleta-Car 5,5, Uremović 6 - Vlašić 7, Šunjić 6,5, Ivanušec 5,5 - Brekalo 7 (od 90+4' Babić), Jakoliš 6,5, Halilović 7,5 (od 77' Fiolić).

GRČKA U-21: Kotsaris 6 - Saliakas 5,5, Pasalidis 5,5, Nikolaou 5, Kiriakopoulos 6 - Galanopoulos 6, Karachalios 6 - Limnios 7, Androutsos 6(od 60' Chatzigiovanis), Lamprou 6,5(od 68' Chatzidiakos) - Vergos 6,5 (od 60' Kotsopolus).