Porečke ritmičarke osvojile srebro i broncu

Porečke ritmičarke osvojile srebro i broncu-88584

ZAVRŠNICA KUPA HRVATSKE U POREČU
U Porečkoj sportskoj dvorani Žatika u subotu je održana Završnica kupa Hrvatske u ritmičkoj gimnastici na kojoj su sudjelovale 104 gimnastičarke iz 14 hrvatskih klubova (GK Aura, KRG Leda, GK Maksimir, GK Vindija, KRG Zagreb, GK Dišpet, KRŠG Floramye, KRG Nebo, KRŠG Rusulice, KRG Sirena GK Šibenik-Dalmacija, KREG Galatea, KSRG Gazela i klub domaćin KRSG Poreč).

Natjecanje je otvorio Predsjednik Sportske zajednice Grada Poreča Alfredo Mendiković, a na otvorenju su se predstavile i najmlađe članice škole ritmike.
Natjecanje se odvijalo u pet kategorija: mini, mlađe kadetkinje, kadetkinje, juniorke i seniorke.

Porečki klub predstavljalo je 9 gimnastičarki. U kategoriji mini Mia Tubaković osvojila je 3. mjesto, a Marie Lou Čugalj 8. mjesto.
U kategoriji mlađih kadetkinja Nina Sladovanja osvojila je 13. mjesto.

U kategoriji kadetkinja Jelena Kraljević osvojila je 15. mjesto, Pia Kovačić 16. mjesto, Ana Cvitković 17. mjesto te Lana Bažon 20. mjesto. Starije kategorije su bile vrlo uspješne, pa je juniorka Ivana Kraljević osvojila 5. mjesto dok je seniorka Lara Knapić osvojila 2. mjesto. (rex)