Pomlađena Hrvatska lako riješila problem Slovenije

Pomlađena Hrvatska lako riješila problem Slovenije-62232

HRVATSKA - SLOVENIJA 27:19
Pomlađena Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u 1. susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se dogodine igra u Švedskoj, u Umagu je sa sigurnih 27 : 19 pobijedila Sloveniju.
Od prve minute susreta Hrvatice su povele te nakon 7 : 3 rezultata u igri gol na gol na odmor otišle s rezultatom 14 : 11.
U drugom poluvremenu Hrvatska diže ritam igre u obrani te diže prednost koja je znala biti od 5 do 7 golova razlike. U konačnici je bilo 27 : 19.
Da golova bude na pretek pobrinule su se Andrea Penezić sa devet golova i krilo Ana Nižić sa 4 gola. Ugodno iznenađenje večeri bila je golmanica - debitantica Ivana Kapitanović sa čak 15 obrana. Nekadašnja igračica Arene Selena Milošević nije ulazila u igru ali će u petak biti u zrakoplovu koji će poletjeti za Skoplje gdje će Hrvatska s Makedonijom tražiti nove bodove za mirniji nastavak europskih kvalifikacija.

Hrvatska
Kapitanović 15 obrana, Kožnjak 1, Grubišić 2, Mičijević 2, Penezić 9, Ježić 2, Milošević, Milanović - Litre 1, Janković, Džono, Marić 2, Nižić 4, Bašić 2

Slovenija
Stepanišin 4 obrane, Manček 3 obrane, Gros 4, Jerićek 1, Panger, Mavsar 7 (5), Lazović 2, Irman 4, Gregorc, Baric 1,  Petrinja, Šon