Pojačanja na klupi, bodovi u Varaždin

Pojačanja na klupi, bodovi u Varaždin-114884

ISTRA 1961 - VARAŽDIN 0:1
Istra 1961 se je pojačala ovog prijelaznog roka s napadačima Harom, Šipošem, Bandeom i Levittom, ali Jumić je odlučio da protiv izravnog konkurenta igra sa starim snagama koje su Puljane i dovele do zadnjeg mjesta. Sad je Jumić vjerojatno zatvorio vrata Prve lige i nikad nećemo znati da li bi s pojačanjima u prvoj momčadi nešto više napravili. Sad je kasno

U 6. minuti gol šansa nakon prodora Sergija i ubačaja prema Guzini, ali napadač Puljana puca u golmana. Minut kasnije Blagojević sa 20-tak metara pogađa stativu. U 28. minuti Gržan iskorištava nesmotrenost Stolnika, golman Horkaš ga ruši i nakon dugo vremena i VAR provjere, domaći dobivaju kazneni udarac. Neshvatljivo za sve, loptu uzima Lončar, ali njegov udarac Horkaš brani. U 42. minuti nova velika šansa za Istru 1961, ali Guzina puca kao pionir i lopta ide penzionerski kraj gola.

U drugom dijelu Istra 1961 je napadala, Varaždin se branio. a u 59. minuti Stolnik dobiva crveni karton, ali umjesto da to iskoriste, Puljani u 87. minuti primaju gol. Postonjski ubacuje u kazneni udarac domaćih, najsnalažljiviji je Senić i glavom zabija za 0:1. Do kraja iz nemoguće situacije Bande pogađa stativu, a Špoljarić u 95. minuti sa 7-8 metara puca preko gola.

Rezime: Varaždin iz jedne šanse, jedan gol, sjajni napadači Istre 1961 iz 15 udaraca, nula golova.

ISTRA 1961 - VARAŽDIN  0:1 (0:0), Strijelac: 0:1 Senić (87)

Istra 1961: Lučić, Navarro (od 86' Šipoš), Tomašević, Šutalo, Sergi (od 26' Hujber), Blagojević, Einar, Lončar (od 60' Bande), Vuk (od 60' Špoljarić), Gržan, Guzina.

Varaždin: Horkaš, Memija, Stolnik, Grgec (od 87' Ćelić), Pellumbi, Đurasek, Postonjski, Urata, Peco (od 62' Senić), Obregon (od 90+3? Tkalčić), Glavina (od 46' Herrera).

(rex/foto:Elvis Malagić)