Pobjede juniora i pionira, poraz kadeta Istra 1961

Pobjede juniora i pionira, poraz kadeta Istra 1961-76018

JUNIORI: INTER : ISTRA 1961 1:2
Mladi nogometaši Istre 1961 su svoje ligaške obaveze odradili u subotu popodne. Juniori trenera Šumberca su gostovali u Zaprešiću kod Intera, dok su pioniri i kadeti igrali u Koprivnici protiv Slavena.

Juniori su u Zaprešiću stigli do prve pobjede u nastavku sezone i s tri osvojena boda se popeli na osmu poziciju prvenstvene ljestvice. Sva tri gola na utakmici su postignuta u posljednjih desetak minuta, a prvi je mrežu domaćih načeo Ljubanović u 83. minuti. Samo dvije minute kasnije povećanje vodstva donio je Trešnjić, ali su se stvari zakomplicirale kada je u 87. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Ljubanović. Domaći su tako uspjeli stići do smanjenja zaostatka u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali se rezultat do kraja utakmice ipak više nije mijenjao.

Kadeti trenera Bošca su pak pretrpjeli poraz od 3:0. Dva gola su naši dečki primili pred kraj prvog poluvremena, a u 65. minuti i treći za konačnih 3:0. Istim rezultatom us pak naši pioniri stigli do pobjede i tako nanizali dva uzastopna troboda vrijedna petog mjesta na ljestvici i zaostatka za Zagrebom od samo tri boda. Zabili su Lisica, Hmura i Kristaj.

JUNIORI: NK Inter – NK Istra 1961 1:2 (0:0), Strijelci: 0:1 Ljubanović (83′), 1:1 Trešnjić (85′), 1:2 Klasan (90’+4′).

Inter: Alagić, Banožić, Grabušić, Šteko, Zadro, Tuđen, Knez, Šiljić (od 23. Nikpalj (od 65. Kozar (od 77. Klasan))), Horvat, Marić (od 70. Ištuk), Jolić (od 65. Mihovljanec).
Istra 1961: Kraljević, Blašković (od 63. Jozić (od 90. Bećar)), Sušac, Miljanić, Medić, Da. Moravac (od 59. Ramadani), Trešnjić (od 90. Iveša), Matteoni, Ljubanović, Marić, Radetić.

KADETI: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 3:0 (2:0), Strijelci: 1:0 Dolček (34′), 2:0 Fusić (37′), 3:0 Sinjaković (65′).
Žuti karton: Krizmanić (Istra 1961)

Slaven Belupo: Šugić, FUsić, Dolček, Krištofić, Lisjak, Brković, Mlinarić, Liklin (od 73. Šumiga), Svržnjak, Janeš (od 41. Sinjaković), Bistrović (od 57. Varović).
Istra 1961: Orbanić, Šverko, Mardešić (od 70. Krizmanić), Leko, Bernobić, Golja (od 72. Rosić), Giljanović, Nikl (od 70. Modrušan), Mionić, Miškulin (od 48. Antanasković), Petrović (od 45. Golubić).

PIONIRI: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 0:3 (0:1), Strijelci: 0:1 Lisica (28′), 0:2 Hmura (52′), 0:3 Kristaj (69′)

Slaven Belupo: L. Varga, F. Varga (od 56. Jendrić), Malenković, Mikulić, Tumpić, Matoničkin (od 45. Vidović), Tolić, Ljevar (od 49. Pranjić), Levatić (od 62. Ivić), Lesar (od 64. Komes), Tomić.
Istra 1961: Dizdar, Purak, Rovis, Boucaux, Ladislović, Stanić, Hmura, Kajtazović, Kristaj, Bilić, Lisica.