Pobjeda Rudara u istarskom derbiju

Pobjeda Rudara u istarskom derbiju-90764

ČETVRTA NL NS RIJEKA – 3. KOLO: RUDAR – BUJE 2:1 (1:0)
Labinski Rudar današnjom je pobjedom “kupio” sebi mir za nastavak sezone, ali Čupićeva momčad ne treba “poletjeti” jer su im Buježi danas mogli nauditi. Poveli su domaći u 24. minuti kada Dadićev udarac odbija Melon, ali samo do ponovno njega koji upošljava Luku Stojkovića koji dovodi Rudar do 1:0.

Prije toga je Diego Valenta za Buje pogodio gredu, a zaprijetio je i Mihajlo Bojić jednom pa mu je udarac u korner odbio labinski mladac na golu Paolo Blažina. Čuvar labinske mreže obranio je i “zicer” Jašarevića početkom drugog dijela da bi u “reprizi” tog okršaja bujski tinejdžer poravnao rezultat na 1:1 u 51. minuti.

Do kraja susreta nije bilo previše prigoda, samo je Ivan Macan u 76. minuti izborio pa realiziralo jedanaesterac za Rudarovih 2:1. Imali su i domaćini nekoliko prigoda na ovom susretu, prije svih Juričić, ali to i dalje nije dovoljno za optimizam u labinskim redovima prije gostovanja Grobničana, lidera lige.

RUDAR – BUJE 2:1 (1:0), Strijelci: 1:0 Stojković 24′, 1:1 Jašarević 51′, 2:1 Macan 76′-11m

RUDAR: Blažina, Stojković (od 90. Bembić), Čudić, Macan (od 90. Kozić), Juričić (od 90. Vidas), Bajrami, Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Paravić, Kruškić (od 89. Dragovina)
Trener: Franko Čupić

BUJE: Melon, Jašarević, Baf (od 67. Stević), Fakin (od 78. Vidonis), Čović, Acquavita, Bojić, Horvat, Šoškić, Kovačić (od 46. Krizmanić), Valenta
Trener: Dalibor Višković