Pobjeda Purisa nad Jadrankom

JADRANKA – PURIS 80 : 89
Iako su na put preko 300 kilometara cestom otputovali bez nekoliko igrača i nastupili sa samo četiri seniora te juniorima i kadetima. Nakon uvjerljive pobjede nad Kastvom uslijedili su porazi Pazinaca i pobjede Kastavaca i zamjene mjesta na tablici. Sama utakmica krenula je tricom Krstića.  Pazinci su odlučnom igrom i borbenošću imali stalno vodstvo, ali nikako da se odvoje preko deset razlike i riješe utakmicu. Do poluvremena ipak Pazinci vode sa 46 : 40. Drugo poluvrijeme, Lošinjani koji se bore za opstanak u ligi, kreću sa velikom željom za preokret uz bučno bodrenje iz publike. Greškama Pazinaca domaćini dolaze do prvog vodstva na utakmici kojega i zadržavaju do konca treće četvrtine kada imaju minimalno vodstvo 66 : 65. Iako su povremeno tijekom cijele utakmice igrali presing po cijelom terenu, pet minuta prije kraja utakmice, kreće poznata pazinska škola obrane i Lošinjani praktički ne prelaze polovicu igrališta. Najuzbudljiviji trenuci bili su manje od dvije minute prije kraja utakmice kada je pri vodstvu Pazinaca od 79 : 75, Antonio Tariba sa osam metara pogodio tricu za smanjenje na 79 : 78. Nakon samo desetak sekundi uzvratio mu je sa iste daljine igrač utakmice Igor Đerman koji je uz prekršaj i slobodno bacanje praktički riješio utakmicu sa 84 : 78 vodstvom Pazinaca. Preostalo vrijeme Lošinjani su odustali od zone-bugarice, pokušavaju i oni presing, ali to je voda na mlin Pazinaca do konačnih 79 : 70.

Jadranka – Puris 80 : 89 ( 21 : 26, 19 : 20, 26 : 19, 14 : 24)

Mali Lošinj - dvorana Hrvoja Macanovića - gledatelja 300, suci: Lenac i Margan – oba Rijeka, trice: Jadranka 11 ( Tariba 8, Mužić, Herenda, Kovačević), Puris 12 ( Đerman 8, Hekić 2, Belac i Krstić).

Jadranka: Bogović 2, Tariba 24, Medarić, Herenda 7, Vucić 8, Ivanišević, Petković, Grgurević, Lehocki, Kovačević 15, Blažević 16, Mužić 6.

Puris: Krstić 23, Zgrablić, Curilović, Hekić 12, Jerko Ćus 7, Daus, Belac 3, Ante Ćus 5, Đerman 39, Sinković.