Pobjeda Puljana za finale Kupa Krešimira Ćosića za regiju Zapad

Pobjeda Puljana za finale Kupa Krešimira Ćosića za regiju Zapad-121808

KRALJEVICA - PULA 1981 73:78
Košarkaši Pule 1981 plasirali su se u finale Kupa Krešimira Ćosića za regiju Zapad sinoćnjom pobjedom protiv Kraljevice 73:78 na gostujućem terenu. Bijeloplavi će tako sljedeće srijede na svom parketu Doma sportova Mate Parlov ugostiti prvoligaša Kvarner 2010 u dvoboju koji će odlučivati koji će predstavnik igrati u osmini finala.

U odličnoj navijačkoj atmosferi Doma kulture i sporta Kraljevica gledatelji su imali priliku svjedočiti borbenoj i neizvjesnoj utakmici, igrači trenera Sandra Nicevića u nekoliko su se navrata pokušali rezultatski odvojiti, poluvrijeme su zaključili s četiri koša prednosti, treću četvrtinu sa 'ugodnih' plus 10, no iskusni domaćini se ne predaju i u četvrtoj se četvrtini vračaju u susret te pet minuta prije posljednje sirene semafor pokazuje 68:68.

U dramatičnoj završnici igra se praktički koš na koš, tri minute do kraja Puležani imaju tri koša razlike (69:72), no utakmica ni tada nije bila odlučena. 13 sekundi prije kraja rezultat je 73:74, a Bijeloplavi tada zadaju posljednji udarac domaćinima koji do kraja ne postižu više koš, dok je s druge strane Ostojić dvaput precizan s crte slobodnih bacanja, a nakon presječene lopte iz kontre za konačnih 73:78 poentira Nikica Šljuka, koji je susret zaključio s 20 postignutih koševa.

Dean Popović bio je prvi strijelac utakmice s 23 poena, Nikola Ostojić dodao je 14, a prvi puta u sastavu Bijeloplavih, koji su ponovo nastupili bez Luke Mionnija, bio je 14-godišnji David Kalčić. Kod Kraljevice su najbolji bili oni najiskusniji, Šamanić sa 16 i Surina s 15 postignutih koševa. Košarkaše Pule 1981 prije finala Kupa čeka nedjeljna prvenstvena obaveza 2. kola u kojem će snage odmjeriti s Labinom.

KRALJEVICA - PULA 1981 73:78 (16:20; 17:17; 22:28; 18:13)

Kraljevica: Šamanić 16, Paštar, Salamun 5, Jurič 15, Surina 15, Konjević 10, Protega, Smoković 2, Brletić, Bačić, Rajković, Jelenić 10. Trener: Tadej.

Pula 1981: Milivojević, Vučinić, Maurović, L. Topić 4, Fabijanić, D. Topić 8, Koljanin 7, Kalčić, Šljuka 20, Popović 23, Stunja 2, Ostojić 14. Trener: Nicević.