Pobjeda Pazinjana za oproštaj sa Gregorom Belinom

Pobjeda Pazinjana za oproštaj sa Gregorom Belinom-54551

KRALJEVICA : GHIA STAFF 78:82
Prije početka utakmice gosti su se oprostili od Gregora Beline (za sjećanje na igranje u Pazinu kapetan Ante Ćus uručio je istarsku bukaletu sa porukom Sretno Gregor - pazinski košarkaši) koji nastavlja igranje u Amageru u Kopenhagenu. Gregor je stisnuo zube odigrao tri četvrtine unatoč ozljedi prepona i ekipa je njemu i on ekipi na kraju utakmice pobjedom dala pravi predbožićni poklon.

Nakon početne izmjene vodstva domaćini su koncem prve četvrtine vodili 21:11, a gosti su već bili iskoristili oba timeouta. Ali tada nakon drugog timeouta kreće serija gostiju koji serijom od trinaest koševa redom okreću rezultat na 21:24. U drugoj četvrtini bilo je ukupno 7 od 13 trica Pazinaca na utakmici, od toga tri trice Dausa, po dvije Ante Ćus i Beline i gosti dobivaju furioznu četvrtinu sa 32:15, te vode na odmoru sa 45:36.

U drugom dijelu gosti iz Pazina vode od najviših 13 do kritičnih dva razlike u jednom trenutku i zasluženo odnose bodove iz Kraljevice. Cijela ekipa odigrala je karakterno, od kapetana playa Ante Ćusa koji je proigravao ali i zabijao trice, ozljedom prepona načetog Beline koji je izdržao i bez i sa  steznikom, dalekometnog Dausa koji je pred kraj utakmice bio odličan i u prodorima, Miletića koji još nije pokazao svoj veliki potencijal, ali je zadavao probleme gorostasnom Bobanoviću (218cm) nepogrešivom iz slobodnih bacanja, mladog i odlučnog Krnjusa, Brajkovića te u obrani dobre Davida Jakusa, Grubiše i Perića. U čvrstoj i borbenoj utakmici jedino najmlađi Tomac i Rilak nisu ulazili u igru.

Pazinskim igračima ovo je dokaz da su uz više samopouzdanja i koncentracije mogli imati i koju pobjedu više. Ipak pobjeda koja ohrabruje prije nastvka lige 17. siječnja, jer se nakon vodeće četvorke sada nalazi u grupi ekipa koja će se boriti od petog do desetoga mjesta, a koji dijeli samo pobjeda više ili su bodovno izjednačene.

KK Kraljevica- KK Ghia staff Pazin 78-82 ( 21-13, 15-32, 22-18, 20-19)

Kraljevica : Nuić, Marečić, Govorčin 12, Mandić, Protega 24, Konjević 13, Ravnić 3, Filipović, Frančišković 4, Miletić 2, Perić 3, Bobanović 17.

Ghia staff Pazin : Ante Ćus 14, Perić, Miletić 15, Krnjus 9, Jakus, Daus 22, Brajković 2, Tomac, Rilak , Grubiša, Belina 20. Rex