Pobjeda Istre 1961 na otvaranju umaškog djela priprema

Pobjeda Istre 1961 na otvaranju umaškog djela priprema-78983

AGENCIJA UMAG : ISTRA 1961 1:4
Nogometaši Istre 1961 su u nedjelju popodne na Gradskom stadionu u Umagu odradili svoju prvu utakmicu na ljetnim pripremama. Agencija Umag kao i uvijek je bila odličan sparing partner za naše nogometaše koji već dugi niz godina pripreme otvaraju upravo protiv ekipe za koju većinom igraju članovi niželigaških klubova iz okolice Umaga i Buja. Utakmica je završila pobjedom Istre 1961 od 4:1 uz golove Jokića, Glovera, Burića i Gržana, dok je za domaće zabio Fedotov. Iako se jasno vidjelo kako je u nogama naših nogometaša prisutan umor, dečki su odradili vrlo dobru utakmicu.

Trener Raić-Sudar od prve minute je na teren poslao većinom igrače na probi i juniore, dok je u nastavku susreta 45 minuta dao starijim članovima zeleno-žute svlačionice. Nisu igrali jedino Roce, Paracki i Miloš koji su odradili trening snage.

U prvih pola sata igre se dogodilo vrlo malo pa valja istaknuti tek gredu Matteonija i poništen gol Jokića zbog zaleđa. Zeleno-žuti su u vodstvo stigli u 29. minuti kada je prvo Badrov iz blizine pogodio gredu, ali je odbijenu loptu iskoristio Jokić koji je glavom zabio za 1:0. Domaći su do izjednačenja došli u 35. minuti kada je Boškovič skrivio penal kojeg je realizirao Fedotov. Da Istra 1961 na odmor ode s vodstvom se pobrinuo Glover koji je iskoristio dobar centaršut Kitanovskog i zabio za 2:1.

Trener Raić-Sudar je na poluvremenu promijenio kompletnu momčad te su zaigrali stariji i iskusniji igrači uz juniore Uroševića i Burića te Grujevića koji je na probi. Iako su dečki gotovo stalno imali loptu u nogama, kompliciranja pred golom domaćih dovelo je do puno grešaka u samoj završnici i neiskorištenih dobrih situacija. Ipak, Zeleno-žuti su bolju igru uspjeli konkretizirati u 73. minuti kada je nakon kontre i proigravanja Gržana Burić bio precizan. Pred sami kraj utakmice Gržan je izborio i realizirao penal za konačnih 4:1.

Agencija Umag – Istra 1961 1:4 (1:2), Strijelci: 0:1 Jokić (29′), 1:1 Fedotov (35′-11m), 1:2 Glover (45’+1′), 1:3 Burić (73′), 1:4 Gržan (87′-11m).

Agencija Umag: Crnogorac, Beletić, Sumić, Fedotov, Fabijančić, Buršić, Šoškić, Perković, Maružin, Grbac, Uran. Još su igrali: Stojanović, Zubin, Uzelac, Uršić.

Istra 1961:
1. poluvrijeme: Moewes (od 32. Ćorić), Kitanovski, Medić, Hadžić (od 28. Boškovič), Radetić, Marić, Matteoni, Glover, Šurković, Badrov, Jokić.
2. poluvrijeme: Ćorić (od 63. Ivušić) Grujević, Mitrevski, Gojković, Bertoša, Puclin, Urošević, Gržan, Prelčec, Pavić, Burić.