Pobjeda Dinama uz 11 žutih kartona

Pobjeda Dinama uz 11 žutih kartona-91873

ISTRA 1961 : DINAMO 1:4
Puno teže nego što rezultat prikazuje, Dinamo je dobio Istru 1961. Naime, domaći su se dobro držali sve do 65. minute, kad u jednoj minuti gosti postižu dva gola i odlučuju utakmicu. Kuriozitet utakmice je svakako 11 podijeljenih žutih kartona od strane suca Pejina i to domaći su dobili 5, a gosti 6.

U 6. minuti veliko veselje na Drosini, polukontra žuto-zelenih, Rubić ubacuje u kazneni prostor, Fuentes uspješniji od Perića i pogađa sjajno za 1:0. Samo minutu kasnije modri izjednačuju nakon jednog brzog napada, Petković dolazi do lopte u šesnaestercu, puca u suprotni kut Čondrića i to je 1:1. Nakon početnog uragana igra se smirila na terenu, ali strasti su bile napete cijelo vrijeme, tako da je sudac u tih prvih 45 minuta podijelio 6 žutih kartona te je s klupe potjerao jednog od pomoćnika Curro Torresa.

U 29. minuti velika greška Obenga, Gavranović je u stopostotnoj šansi, ali njegov udarac Čondrić brani, kao i udarac Oršića nakon odbijanca. U 37. minuti domaći imaju zicer, ali nakon ubačaja Ivančića iz skraćenog kornera, Traore slabo puca glavom. U 39. minuti opet velika greška obrane Istre 1961, ovaj put Bosančića, Ademi je sam ispred Čondrića, ali Rubić u zadnji tren izbija loptu u polje. U sudačkoj nadoknadi Petković ima veliku priliku, ali Čondrić nogom brani, a na drugom dijelu terena jednu visoku loptu osvaja Fuentes ispred leškovića, ali kad je trebao poentirati, lopta mu je pobjegla u krilo Livakovića. Uglavnom Istra 1961 je bila ravnopravan suparnik Zagrepčanima u prvih 45 minuta.

I drugi dio je krenuo vatreno, udarcima Hajrovića i Gavranovića s jedne strane, te Rodrigueza sa druge strane, ali bez rezultata. U 58. minuti sjajan udarac Oršića završava na vratnici gola Čondrića. U 60. minuti dobra šansa Gavranovića, ali Rufati požrtvovno blokira udarac koji bi vjerojatno završio u mreži Istre 1961. U 65. minuti skraćeni korner za Dinamo, lopta dolazi do kadziora koji slabo puca, ali Rufati sada griješi, izbija samo do Gavranovića koji sa dva metra ubacuje loptu u mrežu. U 66. minuti Kadzior ubacuje loptu u peterac, tamo je Ademi koji puca glavom tamo gdje se spajaju stativa i prečka i to je 3:1 za Dinamo. U 74. minuti Espinosa puca glavom zamalo preko gola. U 88. minuti velika prilika za Perić-Komšića, ali je slabo reagirao na nabačenu loptu, iako je bio sam na pet metara od gola Livakovića. U zadnjoj minuti Villa je sam pred Livakovićem, ali njegov udarac odlazi kraj gola. U zadnjoj, trećoj minuti sudačke nadoknade, Budimir izbjegava zaleđe, i pogađa za 1:4.

Istra 1961 : Dinamo  1:4 (1:1), Strijelci: 1:0 Fuentes (7), 1:1 Petković (8), 1:2 Gavranović (65), 1:3 Ademi (66),

Istra 1961: Čondrić 7, Traore 6,5, Bosančić 5, Rufati 5,5, Rubić 5, Cardozo 5 (od 74' Perić-Komšić), Ivančić 6 (od 61' Espinosa), Obeng 5,5, Rodriguez 6,5, Sane 5,5, Fuentes 6 (od 74' Villa).
Dinamo: Livaković, Stojanović, Lešković, Perić, Rrahmani, Ademi, Šunjić, Oršić, Hajrović (od 61' Kadzior), Gavranović (od 77' Olmo), Petrović (od 74' Budimir).