Plivačice i plivači Plivačkog kluba Pula nastupili su na 5.međunarodnom mitingu „Rijeka 08“ u Rijeci koje se održalo na bazenima Kantrida 27.5.2017. Pod vodstvom trenerice Tee Miloš i trenera Branka Matića nastupilo je 23 plivača koji su rame uz rame..."/>

Plivačica Gagić brončana, Halilović, Fabijanić, Martinović odlični

Plivačica Gagić brončana, Halilović, Fabijanić, Martinović odlični-78408

5. MITING "RIJEKA 08"
Plivačice i plivači Plivačkog kluba Pula nastupili su na 5.međunarodnom mitingu „Rijeka 08“ u Rijeci koje se održalo na bazenima Kantrida 27.5.2017. Pod vodstvom trenerice Tee Miloš i trenera Branka Matića nastupilo je 23 plivača koji su rame uz rame plivali za svoje osobne rekorde u konkurenciji od 17 klubova i 329 natjecatelja. Naši predstavnici bili su Lovro Milovanović, Mario Bariša, Marko Tešija, Mateo Šegon, Arian Šurbanovski, Leon Vale, Luka Bulić, Noa Murić, Sergej Žiković, Borna Bistričić, David Rajić, Ivan Cetina, Mark Marić, Vito Oliva, Lean Halilović, Leni Vinčić, Lucian Brajković, Mia Martinović, Samilla Gagić, Mia Lakić, Mirna Rajlić, Nika Fabijanić i Lucija Aničić.

Miting „Rijeka 08“ namijenjen je za one najmlađe plivače koji su bili podijeljeni u četiri kategorije: „A“ 2004 g., „B“ 2005 g., „C“ 2006 g. i „D“ 2007 i mlađi.
Plivači iz kategorije „D“ imali su mogućnost plivati sve četiri tehnike u dužini od 50m, dok su sve ostale kategorije imale mogućnost plivati sve četiri tehnike u dužini od 100m. Za kraj svakog plivačkog dijela izdvojene su štafete koje nisu bile podijeljene po kategorijama. Na kraju prvo dijela plivala se štafeta 4×50 mješovito, a na kraju drugog 4×50 slobodno.

Najvrijedniji rezultat postigla je Samilla Gagić u utrci 100 prsno gdje je osvojila brončanu medalju sa rezultatom 1:31.70. iza riječanki Noe Pahić (1:31.00) i Meri Mataje (1:17.02).

Medalja nije uvijek mjerilo uspjeha što je pokazao naš Lean Halilović koji je nevjerojatnom koncentracijom u konkurenciji od 54 plivača zauzeo „zlatno“ 4.mjesto u utrci 50 leđno (44.42) gdje je pokazao da marljivim radom i redovitim dolascima na treninge može i u vrlo ranoj starosnoj dobi ostvariti odličan rezultat.

Nika Fabijanić i Mia Martinović također su osvojile 4.mjesto te su ih stotinke dijelile do medalje. Obje su najbolji rezultat ostvarile na 100 slobodno, Nika u kategoriji „C“ 1:18.81, Mia u kategoriji „A“ 1:09.96.

Nastupili smo i svim štafetama. U štafeti 4×50 mješovito, plivačice u sastavu Fabijanić, Gagić, Martinović, Rajlić zauzele su 6.mjesto (2:38.23), plivači Milovanović, Vale, Tešija, Cetina zauzeli su 9.mjesto (2:48.00) što je ujedno i naša najbolje plasirana štafeta u muškoj konkurenciji.
U disciplini 4×50 slobodno plivačice su zauzele 5.mjesto (2:21.59) u sastavu Martinović, Fabijanić, Rajlić, Gagić, dok je najbolje plasirana muška štafeta zauzela 9.mjesto (2:23.34) u sastavu Tešija, Milovanović, Vale, M.Šegon.

Zadani cilj ovog mitinga je ispunjen. Svi najmlađi natjecatelji isplivali su svoje osobne rekorde, neki su po prvi puta isplivali određenu disciplinu te im svima ovim putem čestitamo i želimo im još puno sportskog uspjeha.