Petra Kliba jedri od sedmog do 12. mjesta

NISU SE USPJELE PLASIRATI U FINALE
SCOR W`s Match Race tim na Europskom prvenstvu u dvobojskom jedrenju za žene borit će se za plasman od sedmog do 12. mjesta.  Posada SCOR W`s Match Race tima predvođena Petra Klibom nakon dva dana jedrenja na Europskom prvenstvu u dvobojskom jedrenju za žene nisu se uspjele plasirati u finalni dio natjecanja.
Nakon prvoga dana u skupini A najuvjerljivija sa pet pobjeda bila je Ruskinja Ekatarina Skudina. U skupini B prvo mjesto nakon prvoga dana zauzela je talijanska posada sa kormilarkom Cristianom Moninom, inače sparing partnericom naše Petre Klibe. Drugoga dana jedrilo se gotovo po zimskim uvjetima.Vjetar jačine 16-17 čvorova uz nalete  i do 20 čv, te kiša bio je pravi test za posade. Petra i cure usprkos dvaju dobivenih startova i vodstva protiv britanke Macgregor danas nisu uspjele upisati pobjedu. Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim sutra će jedriti za plasman od sedmog do 12. mjesta. (M.Š.)