Pet medalja sa Svjetskog kupa u kickboxingu

Pet medalja sa Svjetskog kupa u kickboxingu-88105

KBK PLANET SPORT IZ PULE IZVRSTAN U BUDIMPEŠTI
Izabranici trenera Edija Viškovića - Ema Višković, Marko Džin i Antonio Jurman u Pulu su se sa Svjetskog kupa u kickboxingu Hungarian Open 2018 koji je održan proteklih dana u Budimpešti vratili s pet medalja.

Na ovom natjecanju Svjetske serije nastupila su 247 kluba iz 37 zemalja sa svih kontinenata, a prijavljena su bila 1402 borca sa 2473 starta.

Seniorka Ema Višković nastupila je u dvije discipline u svojoj težinskoj kategoriji -50 kg – u pointfightu odličnim borbama osvojila je brončanu medalju, dok se u light contactu morala zadovoljiti petim mjestom.

Antonio Jurman u juniorskom uzrastu osvojio je brončanu medalju u disciplini light contact -50 kg, a junior Marko Džin u disciplini point fight -79 kg također je stigao do bronce.

Dva pulska juniorska borca nastupila su i u timu u ekipnoj borbi pojačani borcima iz Rijeke i to Lukom Tomljanovićem i Lorenom Jurišić te su izvanrednim borbama tijesno izgubili u finalu od predstavnika Mađarske osvojivši srebro.

Mala ali dobra ekipa iz Pule kontinuirano pokazuje na velikim natjecanjima svoju kvalitetu tako da ima sada predstoje pripreme za predstojeće Svjetsko prvenstvo nakon što Hrvatski kickboxing savez objavi konačan popis reprezentativaca na kojoj će mjesto naći i uzdanice trenera Viškovića u pojedinačnim i ekipnim borbama.