Špehar potrošio sve kredite, jel stiglo vrijeme Lovrića

Špehar potrošio sve kredite, jel stiglo vrijeme Lovrića-56221

DINAMO : ISTRA 3:0
Istra 1961 je odlično stajala na terenu 35 minuta, a onda je u par minute sve prosula i umjesto ravnopravne igre i šanse da se čak Dinamo i izbaci iz kupa, zeleno-žuti promašuju penal i dvije minute kasnije ostaju sa deset igrača, da bi sve začinili primljenim golom koji ide na dušu Brkića i postavlja se pitanje, dali Istra 1961 može čekati s golmanima da prorade, jer vrijeme prolazi, a i Dreven i Brkić kiksaju svaku utakmicu, dok Lovrić koji je najbolji na treninzima još nije dobio priliku.

Nakon jalove inicijative Dinama koja je oplođena sa dva pokušaja Machada i jednog Pjace, ali bez uspjeha, Istra 1961 je došla do najbolje šanse na utakmici. Machado griješi, Jordan presijeca loptu, Ježina ga ruši u šesnaestercu i sudac Marić svira penal. Loptu uzima Dino Špehar, vjerojatno najveći pehista Istre 1961 i slijedom tog nadimka gađa prečku i vjerojatno je iskoristio zadnji kredit stručnog stožera Istre 1961. Samo dvije minute kasnije Dias zbog jednog prekršaja na 25 metara od gola dobiva drugi žuti karton i Puljani ostaju s igračem manje. U 41. minuti Špehara mijenja Obšivač, ali dok je on trčao prema šesnaestercu gostiju Dinamo izvodi korner, Brkić pliva u prazno, Fernandes je previsok za sve i to je 1:0 za Dinamo.

U drugom poluvremenu Dinamo je preuzeo inicijativu i 55. minuti postižu drugi gol. Pjaca je izvrtio Heistera, pronašao samog Hodžića na drugoj stativi koji je neumoljiv. U 69. minuti Bastos ruši Pjacu u kaznenom prostoru, a Ćorić sigurno realizira penal za 3:0 Dinama. U 82. minuti Pjaca je mogao povisiti na 4:0, ali je pogodio stativu gola Brkića.

Dinamo : Istra 1961  3:0 (1:0) Strijelci: 1:0 Fernandes (41), 2:0 Hodžić (55), 3:0 Hodžić (69),

DINAMO: Ježina, Pinto, Sigali (od 46' Gojak), Vukojević, Matel, Gonçalo, Machado (od 62' Pavičić), Ćorić, Fernandes (od 62' Fiolić), Pjaca, Hodžić
ISTRA: Brkić 5, Lorran 5,5, Gregov 5,5, Bastos 5, Heister 5, Vukman 5, Diniz 5, Jordan 5,5 (od 63' Janjušević), Repić 5,5, Salanović 5,5, Špehar 4,5 (od 41' Obšivač 5). Dorijan Vrkljan