Pazinski kadeti osvojili 4. Memorijalni turnir Paolo Cociari

Pazinski kadeti osvojili 4. Memorijalni turnir Paolo Cociari-77365

TURNIR U PONTE SAN GIOVANNI PERUGIA
U Ponte San Giovanni Perugia pazinski kadeti U16 u sastavu Luka Zajc, Gvido Guštin, Teo Erik, Filip Gustovarac, Marko i Luka Krulčić, Donald Fabris, Petar Berton, Tin Baća, Leon Lukšić i Paolo Ančić vođeni trenerom Darijom Lukšićem osvojili su turnir. Igrale su četiri ekipe svaka sa svakom, a zadnji dan dvije prvoplasirane razigravale su za prvaka, a druge dvije za treće mjesto. Prvi dan pobijedili su domaćine Ponte Vechhio sa 85-68. Drugog dana pobijedili su SMG Latinu sa 63-45 te popodne Empoli Basket sa 54-37. U finalnoj utakmici treći dan opet su dokazali da su najbolji na turniru pobjedom nad SMG Latine sa 72-62. Da se radi o konkurentnom turniru pokazao je i turnir u kategoriji U14 gdje su predkadeti prvoligaša Zagreba nakon poraza u turniru od ekipe Basket Fermo sa 68-63 i u finalu izgubili od iste ekipe sa 55-44. Pored sportskog dijela mladi pazinski košarkaši slobodno popodne drugog dana vozili su se do središta sa mini metrom i upoznali su grad Perugiu glavni grad Umbrije. (rex)