Pazinci bez Beline izgubili u Labinu

Pazinci bez Beline izgubili u Labinu-65290

LABIN : GHIA STAFF  93:83
Pazinski košarkaši osjetno oslabljeni doputovali su u Labin. Uz bezbroj odsustva igrača koje je i besmisleno nabrajati (uzrokovanih ozljedama, raznim odsustvima uključujući i maturalnu zabavu) najveći hedikep bila je ozljeda tijekom tjedna prvog strijelca Gregora Beline koji se pokušao zagrijati ali nije išlo te je u društvu sina Tomasa ipak morao jedino bodriti suigrače.

Pazinci su dobili čak tri od četiri četvrtine ali ipak ključna je bila druga četvrtina kada su nakon pozvana oba timeouta brzopletim promašenim šutevima omogućili domaćinima da dobiju četvrtinu sa čak 28-11. Najbolji igrač utakmice bio je Pazinac Dino Fonović koji je prodorima lomio domaću obranu. U domaćim redovima najefikasniji bio je Riječanin Goran Breulj.

U drugoj četvrtini kada su domaćini stvarali najvišu prednost uz Breulja zadnjih 13 koševa postigli su Nadarević i Lonzar za visokih 52-36 na poluvremenu. Došli su Pazinci u zadnjoj četvrtini i na sedam razlike, ali je Lonzar tricama vraćao prednost domaćima. Kod Pazinaca raduje povratnik Alen Zgrablić koji igra sve bolje. Nakon neigranja preko polovice prvenstva desetak minuta odigrao je i Ante Ćus.
Treba napomenuti i da su Labinjani pogodili 14, a Pazinci 10 trica. Labinjani su proslavili pobjedu, dok Pazinci ovu utakmicu shvaćaju kao dosljednost davanja minutaže mladim igračima. Nedostajali su danas i iskusniji juniori, a Brajković se ozlijedio u prvom poluvremenu. Pazinski igrači koji su najmanje igrali tijekom prvenstva silom prilika stječu neophodno iskustvo, kada ih već sudbina sa raznim vrstama odsustva ne mazi.

KK Labin - KK Ghia staff Pazin 93-83 (24-25, 28-11, 19-22, 22-25)

KK Labin: Molnar 19, Lonzar 20, Nadarević 7, Amančić 3, Breulj 26, Gobo, Milevoj, Žanmarija, Čečur 4, Mohorović, Gambastianni, Troskot 14.
KK Ghia staff Pazin: Zgrablić 13, Mlekuš 8, Ante Ćus 13, Baća, Fonović 33, Jerko Ćus 11, Erik, Jakus 2, Rilak, Tomas Belina, Brajković 3, Gregor Belina.  (Rex)