Pamić nije zadovoljan, test protiv Domžala ostavio nedoumice

Pamić nije zadovoljan, test protiv Domžala ostavio nedoumice-55370

U SJENI TRIBINA
Piše: Josip Jozo Ćubela
Ako su Domžale trebale biti test za Split gdje će se Puljani sigurno više braniti nego napadati, poraz od 0:2 dobar je tek toliko da potvrdi vapaje trenera koji je bez "pile naopako" ponovno jasno i glasno kazao da ovo nije dobro. Ne bude li pojačanja borba za opstanak neće biti mirna i planirana plovidba, već kockanje u kojem dobitni broj ne mora uvijek na stranu Puljana. Tek 17 proljetnih kola u kojima će svakako biti nabrušenih suparnika koji se svakodnevno pojačavaju brzo će suziti prostor u kojem će se neki igrač čekati. To se prvenstveno odnosi na Radonjića koji nema ni dana priprema, samo 15 minuta boravka na terenu i terapiju lista noge kod Stanislava Peharca. Križman koji se spominje kao bingo također je na istoj adresi i teško da može odmah u vatru. U takvoj situaciji, protiv Domžala u prvom poluvremenu vjerujemo da smo gledali barem 80 posto momčadi koja će istrčati u Parku mladeži u petak.

Kako su igrali:
Dreven - nije previše kriv za golove ali je za nepotrebna izletanja u prazno.
Miranda - uglavnom gledao lopte koje su završile na stativi i u golu. Zašto je kod drugog gola izletio kao da ga je osa ubola zna samo on.
Pavlović - neuvjerljiv i spor u reakcijama pogotovo kad ostane u napadu.
Obšivač - kapetan se postavio profesionalno sa silnom željom da pokrene i druge.
Gregov - stara priča, kada je na širokom prostoru i riba na suhom ima veće šanse.
Heister - trkački OK, taktički ajoj. Njegov lijevi bok bio je primjer propuha kao i kolega mu na suprotnoj strani.
Pamić - sa svakom loptom trudio se momčadi dati kapljicu logike i povezanosti u igri. Diže se polako.
Vukman - igra na pogrešnom mjestu. On ne može glumiti Blagojevića jer mu je pregled igre više nego stran pojam.
Franjić - izgubljen u driblinzima i soliranjima. U takvom stanju za momčad je beskoristan.
Matoš - mekan u obrani, nevidljiv u fazi otvaranja napada.
Tomić - rutiner koji je nakon nekoliko akcija jednostavno stao.
Špehar - postao ponovno samo tijelom prisutan igrač na terenu. Bez trke, borbenosti, otkrivanja
Hadžić - krpao stopera i desnog bočnog.
Janjušević - kad ne zabije, asistira, samo što ovaj put Heister nije iskoristio jedinu pravu priliku Istre 1961
Lorran - i ovoga puta izdržao nekih 20 minuta dok ponovno nije opaljen po bolnoj nozi. Iako je želio ostati Pamić ga je ekspresno stavio vani. Kile i zapuštenost i njegov su najveći problem.
Dadić - tek ušao da bude 11 igrača na terenu.
Jo - isposlovao isključenje u igri
Urošević - kadet koji se kali sa starijima
Zennaro - zbunjen u novoj sredini,za sada nije pokazao da je joker za momčad
Jordan - ponovno se ubio od trčanja i ništa više

Trener Igor Pamić:
   Predsjedniku i sportskom direktoru odmah nakon utakmice, ne mareći na radoznale navijače jasno je rekao da se mora naći načina za cash end carry. Sve ovo što je dovedeno ili je daleko od prave forme, zapušteno ili ozlijeđeno. Da bi se sanirale rupe u obrani, probudila vezna linija a poglavito dobilo težinu u napadu do 15. veljače moraju se naći dva prava dokazana stopera, igrač koji će znati što sa loptom kada Istra 1961 ode u napad te napadač koji će masom i iskustvom prisiliti goste da razmišljaju i o svom golu. Bez toga, u Splitu gdje se očekuje maksimalno agresivni domaćin čiju kičmu čini Istra 2 neće biti dobro. Da ponovimo, tko je spreman za kockanje u borbi za prvoligaški opstanak. navijači i igrači možda, Igor Pamić, ponavlja čitave zime, ne. Dakle...