Otvoreno prvenstvo Istarske županije za klase Laser 4.7 i Laser Radial

Otvoreno prvenstvo Istarske županije za klase Laser 4.7 i Laser Radial-72064

ANTONIO MILEVOJ TREĆI !
Od subote 9. do nedjelje 10. listopada, u Fažani je održano još jedno Otvoreno prvenstvo Istarske županije za klase Laser 4.7 i Laser Radial u suorganizaciji jedriličarskog saveza Istarske županije i domaćeg JK Brioni. Na regati koja od ove godine nosiv naziv Memorijal Lucio Toffetti sudjelovali su natjecatelji JK Vega, JK Horizont Poreč, JK Kvarner, JK Maestral i JK Uljanik Plovidba. U klasi Laser 4.7 nastupalo je 18 a u klasi Laser Radial 9 natjecatelja.

Za jedriličarski klub Kvarner u klasi Laser 4.7 jedrili su Paola Miletić, David Medančić, Anteo Šumberac i Viktor Kulić Golja, u klasi Laser Radial Antonio Milevoj i Leon Kalac u pratnji trenera Vlade Matijevića. U dva dana u fažanskom kanalu odjedreno je po šest plova za svaku klasu.

U klasi Laser Radial Antonio Milevoj je osvojio 3. mjesto sa ukupno 17 bodova i najboljim ulaskom u cilj na 2. mjestu u četvrtom plovu. Leon Kalac zauzeo je 6. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj na 2. mjestu u petom plovu. U klasi Laser 4.7, Paola Miletić zauzela je 5. mjesto u ukupnom poretku i 4. mjesto u konkurenciji djevojčica sa najboljim ulaskom u cilj  na 3. mjestu u prvom i trećem plovu. David Medančić zauzeo je 8., Anteo Šumberac 11. i Viktor Kulić Golja 15. mjesto.

U klasi Laser Radial najbolji je bio Matej Rapić (JK Horizont) ispred Svena Stevanovića (JK Maestral) i Antonia Milevoja (JK Kvarner). U klasi Laser 4.7 u ukupnom poretku najbolja je bila Sara Muješić (JK Vega) ispred Nore Glušić (JK Vega) i Mare Milić (JK Horizont).