Otvoreno je pitanje Španjolska ili Rumunjska

VEČERAS U 19 SATI RAZRJEŠENJE DILEME
Dugo očekivani sudar Španjolske i Argentine ponudilo je rukometnu dramatiku i rat tek u prvom poluvremenu. Statistika je zapisala da je prvi gol na utakmici i jedino vodstvo Argentini donijelo lijevo krilo Viscovich. Španjolci uzvraćaju s tri gola u nizu čiji je autor bio pivot Andre. Nakon crvenog kartona i isključenja Španjolca Entrerriosa koji je nepotrebno divljački nasrnuo na Miguelesa, Argentinci dolaze do rezultata 3 : 3. Ipak , veća kvaliteta furije polako donosi razliku na terenu te Španjolci na odmor odlaze s rezultatom 15 : 11. Nastavak utakmice postao je čista formalnost. Nakon sjajnih reakcija španjolskog golmana Sierre Mendeza, te pokretljive visoke obrane Španjolska je slavila 31 : 19 te upisala nove bodove. Izbornik Španjolske Valerio Rivera, susret s Argentinom iskoristio je i za testiranje budućnosti , četiri mlada igrača koji po njegovim riječima nisu razočarali. Drugi favorit pulske skupine A Rumunjska pobrinuo se da po sedmi put Kuvajt čestita boljrm na ovom SP. Iako su Kuvajčani bolje ušli u susret te do 18. minute bili u stalnom minimalnom vodstvu, malo bolja igra Rumunjske sve je vratilo u očekivanu kolotečinu. Završilo je 34 : 27. U pulskoj skupini A Kuba je našla drugu žrtvu. Simpatični gosti iz Australije bili su zadovoljni s time da su ostali "zaleđeni" na tek - 10. Završilo je 27 : 17. danas igraju : 15 sati - Australija - Kuvajt, 17 sati Argentina - Kuba i u 19 sati Rumunjska - Španjolska. (M.Š./Foto:Basso)