Osam medalja za KBK Planet Sport

Osam medalja za KBK Planet Sport-67688

ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE U KICKBOXINGU U POREČU
U subotu, 30. travnja u Poreču je održano Prvenstvo Hrvatske u kickboxingu u disciplini point fight za juniore, light contact za starije kadete i u disciplini low kick za seniore gdje je nastupilo 205 sudionika iz 50 hrvatskih klubova. Kickboxing klub Planet Sport iz Pule nastupio je s pet boraca te se okitio s osam odličja od čega tri zlatnoga sjaja.

U disciplini point fight juniori okušali su se stariji kadeti Antonio Jurman koji je izgubio u finalnoj borbi i osvoji srebro u kategoriji -57 kg dok je Marko Džin u kategoriji -74 kg izgubio u borbi za finale te osvojio brončanu medalju. Kadetkinja Karin Kariko gubi u finalu i osvaja srebro u kategoriji -60 kg, dok juniorke Elizabeta Crnković u kategoriji – 70 Kg osvaja zlato a Ema Višković u kategoriji -50 kg broncu.

U light contactu stariji kadeti Antonio Jurman u kategoriji -52 kg i Karin Kariko u kategoriji -60 kg osvajaju zlato a Marko Džin +69 Kg osvaja srebro.

Unatoč malom broju boraca ali velike spremnosti i znanja KBK Planet Sport iz Pule uspeo se na ukupno visoko ekipno drugo mjesto u disciplini light contact za starije kadete. U konkurenciji discipline point fight za juniorke djevojke predvode klupsko bodovanje s prvim mjestom.

Pet boraca, osam medalja i potvrđen status članova kadetske i juniorske državne reprezentativne vrste nakon odličnih nastupa u prethodnim provjerama na europskim i svjetskim kupovima vjetar su u leđa mladim sportašima i njihovom  treneru Ediju Viškoviću u nastavku sezone prije kraće ljetne pauze prije konačnih priprema u srpnju i kolovozu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Dublin.