Održano prvenstvo Istre za boćarice u Puli

Održano prvenstvo Istre za boćarice u Puli-59600

NASLOV PRVAKA OSVOJILA TANJA GRUBIŠA IZ LABINA
Prvim prvenstvom Istre u bližanju i izbijanju u krug, kojeg je na pulskom boćalištu SRC Uljanik Veruda odlično organizirao Ženski boćarski klub Nova Veruda, završena je ovogodišnja serija županijskih prvenstava po disciplinama za boćarice.

Nakon parova i preciznog izbijanja i treći ovogodišnji naslov prvaka Istarske županije osvojila je Tanja Grubiša iz Labina, koja je time potvrdila status trenutno najbolje istarske boćarice. Grubiša je u konkurenciji boćarica iz tri kluba, Labina, Pule Squalus i domaćina Nove Verude, u klupskom finalu pobijedila svoju klupsku kolegicu Snježanu Klanjac 19:17, dok je u susretu za treće mjesto Sonja Mikac iz Nove Verude savladala Aniku Ujčić iz Labina 12:10, no po pravilima prvenstva obje su zaslužile brončane medalje.

Grubiša i Klanjac su stekle pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se u listopadu održati u Komiži na otoku Visu.