Održana trka zimske atletske lige u Rapcu

Održana trka zimske atletske lige u Rapcu-55212

NAREDNO KOLO 8. VELJAČE U CEROVLJU
Nakon malo duže stanke nastavljena je utrkom u Rapcu SAUCONY zimska atletska liga Istre. Po idealnom vremenu za trčanje masa trkača pružila je brojnoj publici odličnu utrku. Na stazi dužine 6 km koja se protezala duž cijeloga Rapca izvrsni Petar Bratulić ( AK ISTRA ) sa vremenom 19 : 46 pomeo je konkurenciju te pobijedio lanjskog pobjednika Luku Palisku ( TK PULA ) koji je prije utrke dodatno odradio biciklistički trening. Treći je stigao sve bolji Ivan Rnjak ( DSR MARATON ULJANIK ) dok su četvrto i peto mjesto zauzeli Krešo Glavaš ( BRIBIR ) i iskusni veteran Ivan Stanić ( TK ALBONA EXTREME ).  Ana Vareško ( AK ISTRA )iskoristila je ovogodišnje izostajanje Barbare Belušić te suvereno vlada u konkurenciji natjecateljica. Druga je bila Veronika Erlić iz Rijeke,a treća Vlasta Mastrović.

Veliki broj djece pokazao je velikima kako se bori do posljednje metra staze te je na dužoj stazi pobijedio Nino Ivaninić ( TK ALBONA EXTREME ) ispred Antonia Faragune ( AK ALBONA ) i Marca Veličkovića ( TK PULA ) dok je na kraćoj stazi najbolji bio mlađi Veličković, Marco, ispred Rebecce Files ( AK ALBONA ) i Ivana Drmića ( AK ISTRA ).

Naredno 6. kolo je 8. veljače u Cerovlju, koje organiziraju SD CEROVLJE i istoimena općina. Dan prije ove utrke kao uvertira u Rovinjskom selu organizira se 2. maškarana utrka na stazi duljine 6 km.