Održana 1. Utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama

Održana 1. Utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama-108078

NASTUPILI RSK 'MLADOST' MEDULIN I KPA 'ULJANIK' PULA
RSK "Mladost" Medulin i KPA "Uljanik" Pula sudjelovali su na 1. Utrci Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama koja se održala u Kostreni.

Za Istarske natjecatelje su nastupili Luka Bohač, Lean Osmanović, Martina Pekica, Marin Pekica, Ema Ivetić, Robert Čupev, Luka Kasalo, Barbara Matika, Meri Bernobić, Luka Bernobić, Toni Pekica, Mihael Botić, Sara Soldo, Ana Meden, Lana Rački, Sebastijan Hajnc, David Reljanović, Karlo Reljanović, Leon Kolar, Leon Čupev, Lena Živković, Lucas Kolar i Luka Medić.

Barbara Matika u utrci na 1 000 m osvojila je zlato među kadetkinjama i mlađim kadetkinjama dok je Sara Soldo u kategoriji mlađih kadetkinja bila treća te djevojčica druga. Natjecateljica Uljanika Lena Živković je među djevojčicama bila treća. Među muškim natjecateljima u trci na 1 000 m Mihael Botić je bio drugi među mlađim kadetima dok smo u kategoriji dječaka zauzeli cijelo postolje, David Reljanović prvo mjesto, Luka Medić drugo te Lucas Kolar treće mjesto.

U utrci na 3 000 m Ema Ivetić je pobijedila među ženama dok je Robert Čupev među muškarcima zauzeo drugo mjesto. Luka Bohač odličnom je utrkom doplivao do trećeg mjesta među seniorima dok je među juniorima zauzeo prvo mjesto, a Lean Osmanović drugo.

Sljedećeg vikenda u Zagrebu na jezeru Jarun održat će se Državno Prvenstvo u daljinskom plivanju perajama na kojem će nastupiti samo najbolji natjecatelji Istarskih klubova.