Održan turnir prijateljstva u judu

Održan turnir prijateljstva u judu-91180

ISTARSKI BORAC SPOJIO SE S JUDO KLUBOM I SAMOBORA
U subotu, 22. rujna 2018. godine se u talijanskom gradiću Gorizia održao prvi međunarodni ekipni turnir prijateljstva u judu sa bogatim novčanim fondom koji se razmijerno raspodijelio na ekipe koje osvoje prva tri mjesta. Uvjet za sudjelovanje bio je sastaviti ekipu koju su trebale sačinjavati tri judašice i tri judaša pa se tako Istarkom borcu pridružio judo klub Profectus iz Samobora te su tako udruženi na turniru u Italiji bili jedini predstavnici iz Hrvatske. Do 52 kg za ekipu je nastupala Tena Pšeničnjak, u kategoriji do 63 kilograma nažalost nismo imali natjecateljicu jer je Lara Kliba u zadnji tren morala odustati, a u +63 kg nastupala je još jedna samoborka Helena Vuković. Od judaša su nastupali predstavnici judo kluba Istarski borac i to Robert Klačar do 66 koji je imao stopostotni učinak i ostvario pobijedu u sve tri borbe i Damian Sokolović do 81 kilogram koji je turnir završio sa dvije pobjede i jednim porazom, te predstavnik judo kluba Profectus Samobor Marcel Škalec u kategoriji preko 81 kg. Ova mješovita ekipa ostvarila je dvije pobjede i jedan poraz i uz minimalnu razliku od svega deset bodova osvojili su drugo mjesto na turniru. Samim time osvojili su i novčanu nagradu u iznosu od 900 eura koju su natjecatelji međusobno podijelili što im je bilo posebno drago s obzirom na to da su školarci i studenti i nemaju često priliku svojim pobjedama povećati i svoj džeparac.