Održan međunarodni karate turnir ‘Ljubljana Open’

Održan međunarodni karate turnir ‘Ljubljana Open’-63464

VELIKI USPJEH KARATISTA 'FINIDE' IZ POREČA I 'SHOTOKAN' IZ UMAGA
U subotu, 21. studenog u Ljubljani je održan međunarodni karate turnir u borbama i izvođenju kata ’’Ljubljana Open’’. Turnir već tradicionalno svake godine okuplja velik broj karatista iz nekoliko zemalja. Tako je i ove godine na turniru nastupilo oko 700 natjecatelja iz čak 84 kluba i 10 država (Austrija, BiH, Engleska, Hrvatska, Indija, Iran, Italija, Njemačka, Slovenija i Srbija).

Karate klub ’’Finida’’ nastupio je sa 7 natjecatelja i osvojio čak 6 medalja u ovakvoj konkurenciji, i to 2 zlatne, 3 srebrne i 1 brončanu, čime je pokazao neupitnu kvalitetu svojih natjecatelja. Uspjeh Finidinih karatista još je i veći ako uzmemo u obzir činjenicu da je na osnovu osvojenih medalja ’’Finida’’ zauzela visoko 11. mjesto u ukupnom poretku klubova, od njih čak 84.

Za prve dvije medalje pobrinule su se cicibanke Marija Šimunović i Dila Hasipi u izvođenju kata. Nakon sjajno odrađenog eliminacijskog dijela i glatkih pobjeda protiv predstavnica BiH, Slovenije i Hrvatske, cure su osigurale klupsko finale i tako pokazale da su zaista najbolje u svojoj kategoriji. Nakon finalnog susreta slavila je Marija koja je tako i odnijela titulu pobjednice, dok se Dila plasirala na 2. mjesto.

Nakon njih na red je došla iskusna Sonja Rajko u kategoriji mlađih učenica, također u izvođenju kata. Sonja je sasvim očekivano pomela konkurenciju i ponovo pokazala da je najbolja u svojoj kategoriji. Kao jedina predstavnica Hrvatske, Sonja je slavila protiv predstavnica BiH i Slovenije te je sva njena kvaliteta došla do izražaja, budući da se ponovo popela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Nakon Sonje, na redu je bila njena starija kolegica, perspektivna katašica Flavia Paliaga, koja je nastupila u kategoriji učenica. Flavia se ponovo svojim nastupom istaknula među konkurencijom i očekivano se popela na pobjedničko postolje. Odličnim izvedbama kata Flavia se preko predstavnica BiH, Slovenije i Srbije sasvim zasluženo plasirala u finale gdje se susrela sa viceprvakinjom Hrvatske te se nakon finalnog susreta okitila srebrnom medaljom.

Ciciban Luka Rajko pokazao je vidljivi napredak i potencijal. Nakon odličnog i sve sigurnijeg nastupa i okršaja sa starijim predstavnicima Slovenije, plasirao se na 3. mjesto i tako osvojio jedinu brončanu medalju za svoj klub. Valja napomenuti i da je Luka po završetku turnira osvojio pehar kao najmlađi učesnik na ovogodišnjem ’’Ljubljana Openu’’.

Posljednju medalju, i to srebrnu, osvojio je veteran Amir Rešidović također u izvođenju kata. Amir je standardno dobrom izvedbom i svojim nastupom pokazao da je među najboljim veteranima. Preko predstavnika Hrvatske, Slovenije i Italije sasvim zasluženo plasirao se u finale, te se u konačnici morao zadovoljiti srebrnom medaljom.

Na kraju, valja spomenuti i odličan nastup Nike Baf, koja je nastupila u izvođenju kata u kategoriji mlađih učenica 8. – 5. kyu. Nika je plasmanom u polufinale osigurala meč za 3. mjesto, no nažalost protivnica je bila bolja te je Nika u konačnici zauzela 5. mjesto.

Za K.K. Shotokan Umag medalje su osvojili Ian Špelić u kategoriji ml.učenici (srebro) i Damir Barjamović u kategoriji ml.kadeti također srebro, te su još jednom dokazali da spadaju u sam vrh ovoga sporta.