Odlični rezultati ritmičkih gimnastičarki kluba Galatea

Odlični rezultati ritmičkih gimnastičarki kluba Galatea-86327

KLUB JE IZ FUNTANE I VRSARA, A TRENERICA JE SVJETSKI POZNATA RUSKINJA ELENA BOSYKH
Prošlog vikenda u Zagrebu je održan 13. Leda Cup, međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici. Na turniru su sudjelovala 43 kluba iz 9 zemalja. U velikoj konkurenciji, ritmičke gimnastičarke kluba Galatea osvojile su čak tri medalje:

- Za grupnu vježbu u mini kategoriji (2010. godište i mlađe), treće mjesto osvojile su Viktorija Rakovac, Vita Brajković, Lea Buršić, Julia Arman i Agata Matić-Trippar

- Za grupnu vježbu u kategoriji mlađe kadetkinje (2008. godište i mlađe), drugo mjesto osvojile su Lara Brajković, Tereza Čehić, Francesca Bernobić, Iana Benčić, Lana Stanić i Nika Šakota

- Za individualnu vježbu u kategoriji junior (2005. godište), drugo mjesto osvojila je Nikol Ivetić (vježba s obručem)

Dan ranije, na natjecanju u Ljubljani, Nikol Ivetić osvojila je prvo mjesto u vježbi s obručem te treće mjesto u višeboju (kategorija junior, 2005. godište).

Klub ritmičke i estetske gimnastike Galatea osnovan je prije samo godinu dana, no već je postigao zavidne rezultate te su članice kluba sudjelovale na više međunarodnih natjecanja (u Udinama, Budimpešti, Ljubljani i Zagrebu). Za velik uspjeh kluba zaslužne se njihove trenerice, svjetski poznata trenerica i sutkinja međunarodne kategorije Elena Bosykh, koja je vodila rusku reprezentaciju, trenirala brojne vrhunske gimnastičarke, a pod njenim je vodstvom Svetlana Putintseva postala svjetska prvakinja, te baletna majstorica Anna Bosykh, koja je trenirala gimnastičarke iz Rusije, Hrvatske, Slovenije, Italije, Mađarske, Belgije i brojnih drugih zemalja i Sunčica Hasagić, diplomirana kineziologinja specijalizirana za fizičku pripremu.

Klub trenutačno prima nove članice te se pozivaju sve djevojčice koje se žele baviti ritmičkom gimnastikom da se jave na broj telefona 091 613 96 99. Treninzi se održavaju u dvorani Intersport u Zelenoj Laguni. Dođite na probni trening i zaljubite se u najljepši sport na svijetu!