Odlični nastupi istarskih plivača perajama i u brzinskom ronjenju

Odlični nastupi istarskih plivača perajama i u brzinskom ronjenju-110508

PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU PERAJAMA I BRZINSKOM RONJENJU
Proteklog vikenda održano je uz posebne mjere u Zagrebu na bazenu na Svetice Prvenstvo Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju u kategorijama mlađih juniora, juniora i seniora na kojem su nastupili natjecatelji i natjecateljke RSK "Mladost" Medulin i KPA "Uljanik" Pula. Plivale su se sljedeće discipline: 50, 100, 200, 400, 800 i 1500 plivanje perajama, 50 apnea, 100 i 400  brzinsko ronjenje, 50, 100, 200 i 400 bifins te štafete 4x50 i 4x100 bifins te 4x50, 4x100 i 4x200 plivanje perajama. RSK "Mladost" Medulin i KPA "Uljanik" Pula nastupio je u sastavu Robert Čupev, Ema Ivetić, Luka Bohač, Lean Osmanović, Barbara Matika, Mihael Botić, Karlo Reljanović, Martina Pekica, Lana Rački, Leon Kolar, Sebastijan Hajnc i Tara Pavlović.

Robert Čupev je u apsolutnoj kategoriji bio prvi u disciplini 400 brzinsko ronjenje.

Ema Ivetić je u apsolutnoj kategoriji bila prva na 400 brzinsko ronjenje, druga na 800 plivanje perajama i treća na 400 plivanje perajama.

Mlađa juniorka Martina Pekica je na 100 i 400 brzinsko ronjenje bila druga među juniorkama te prva među mlađim juniorkama dok je na 1500 plivanje perajama doplivala do trećeg mjesta među mlađim juniorkama.

Junior Lean Osmanović osvojio je drugo mjesto među juniorima na 50, 200 i 400 plivanje perajama te 400 brzinsko ronjenje.

Junior Luka Bohač osvojio je apsolutno drugo mjesto na 100 brzinsko ronjenje, 100 i 1500 plivanje perajama te treće mjesto na 400 brzinsko ronjenje, 400 i 800 plivanje perajama dok je među juniorima slavio u svim disciplinama, na 100 i 400 brzinsko ronjenje, 100, 400, 800 i 1500 plivanje perajama.

Mlađi junior Leon Kolar bio je treći na 50, 200 i 400 plivanje perajama te drugi na 1500 plivanje perajama.

Barbara Matika je među mlađim juniorkama osvojila treće mjesto na 400 plivanje perajama, drugo na 800 plivanje perajama dok je apsolutno na 800 plivanje perajama bila treća. Odličnom trkom na 1500 plivanje perajama doplivala do pobjede.

Ženska štafeta 4x100 i 4x200 pp (Ivetić, Matika, Pekica, Pavlović) doplivala je do trećeg mjesta.

Muška juniorska štafeta 4x100 pp (Bohač, Botić, Kolar, Osmanović) osvojila je drugo mjesto u apsolutnoj konkurenciji te prvo među juniorima.

Muška mlađe juniorska štafeta (Botić, Reljanović, Hajnc, Kolar) u disciplinama 4x50 i 4x200 bila je prva te su u štafeti 4x200 plivanje perajama srušili kadetski rekord Hrvatske.

Barbara Matika srušila je mlađe kadetske Državne rekorde na 50, 100, 200, 400, 800 plivanje perajama dok je na 1500 pp srušila i kadetski Državni rekord.

Mihael Botić je srušio mlađe kadetske Državne rekorde na 50, 100 i 200 plivanje perajama.

Karlo Reljanović je srušio mlađe kadetske Državne rekorde na 50 i 100 bifins.