Odlični rezultati JK Clivo i JK Kvarner na regati Split 1700

Odlični rezultati JK Clivo i JK Kvarner na regati Split 1700-67684

O OVAKVIM KRITERIJSKIM REGATAMA OVISI ULAZAK JEDRILIČARA U MLADU REPREZENTACIJU
Nakon tjedan dana odmora od kriterijskih regata, oko 130 jedriličara klase optimist ponovno se okupilo na regati Split 1700 u organizaciji JK Split.

Prvog dana regate u Splitu prevladavala je bonaca. Prognoza za subotu bila je gotovo pa idealna. Zapuhao je maestral od 10-12 čvorova no kontra kurenat je mladim optimistima zadavao dosta problema na startu. Četvrti plov odjedren je u nedjelju uz jugo koje je stalno jačalo te nakon odbacivanja dobiven je konačni poredak i pobjednik regate.

Rezultati jedriličara JK Cliva nakon prva tri plova bila su više nego dobri te se mogao naslutiti još jedan odlični rezultat cijele ekipe. Sa prva tri mjesta nakon odbacivanja, odličnim i konstantnim jedrenjem, Roko Stipanović iz JK Cliva uvjerljivo je triumfirao. Osim Roka na postolje su se, već po tko zna koji put, popele i djevojke. Nina Škopac osvojila je 2. mjesto u kategoriji djevojaka dok su Lucija Škopac i Nora Šijan osvojile 2. i 3. mjesto u kategoriji djevojčice do 12 godina. Braća Tin i Edo Fike također su bili izvrsni u kategoriji do 12 godina, osvojivši 4. i 5. mjesto. Matija Kiker odlično je otvorio regatu gdje je nakon prvog dana bio 9. u ukupnom poretku no nakon odbacivanja nije uspio zadržati tako dobru poziciju. Svejedno ovo je jako dobar rezultat za njega i motiv za dalje.

Cijela clivina osmorka odjedrila je odlično još jednu regatu u nizu. Konstanto dobri rezultati na posljednjim kriterijskim regatama zasigurno su plod dobrog i kvalitetnog rada cijele ekipe i njihovih trenera.

Jedriličarski klub Kvarner predstavljali su David Medančić, Viktor Kulić Golja, Goran Šime Stipanov, Tajana Filipaš i Viktor Kulić Golja u pratnji trenerice Maje Ristić.

U akvatoriju ispred Splita ukupno je odjedreno četiri plova što je bilo dovoljno za odbacivanje najlošijeg plova i bodovanje regate za kriterijsku ljestvicu. David Medančić je u ukupnom poretku zauzeo 20. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj u četvrtom plovu na 5. mjestu. Viktor Kulić Golja zauzeo je 42. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj na 16. mjestu u drugom plovu. Tajan Filipaš je zauzela 44. mjesto i Goran Šime Stipanov 82. mjesto.