Odbojkašice Poreča pobijedile Novu Gradišku

Odbojkašice Poreča pobijedile Novu Gradišku-85591

SLIJEDEĆI TJEDAN SLIJEDE VAŽNE UTAKMICE
Odbojkašice Poreča izborile su još jednu važnu pobjedu u borbi za opstanak u Superligi. Utakmicom protiv Žok Nove Gradiške odigranom u Velom Joži potvrdile su pobjedu u gostima koju su ostvarile prošlog tjedna u Osijeku.

U utakmici 9. kola Superlige u skupini za opstanak, gdje dvije ekipe ostaju u doigravanju za prvaka, a dvije ispadaju iz lige, porečke su igračice prikazale solidnu igru, reklo bi se odigrale su koliko je trebalo da pobijede najlošiju ekipu lige koja je međutim odlučila skupo prodati svoju kožu, te su pružile veliki otpor porečkim igračicama. U sva tri seta gledali smo izjednačenu igru do sredine setova kada su domaće odbojkašice podizale igru na nešto višu razinu što je bilo dovoljno za konačnu pobjedu od 3 : 0 (19; 21; 23). Najveći problem tijekom igre bio je veliki broj promašenih servisa (16), što je potpomoglo maksimalno borbenim gošćama da drže priključak u sva tri seta do sredine seta, dok su u trećem odlučujućem setu nakon sigurnog vodstva od 22 : 18 dopustile gošćama da dođu na korak do izjednačenja (24:23) na sreću već prva meč lopta je realizirana tako da je utakmica završena čistom pobjedom. Cijela ekipa je pružila osrednju igru, no dovoljno za sigurnu pobjedu.

Sljedećeg vikenda započinje "ludi" tjedan u kojem će se u ritmu subota – srijeda – subota odigrati tri važne utakmice prvo sa OK Olimpik (subota u Zagrebu – srijeda u Poreču), a zatim ovisno o ostvarenom rezultatu u ove dvije utakmice, više ili manje važna utakmica sa OK Osijek u Poreču, te zadnje kolo opet srijeda u Novoj Gradiški, nadamo se da će to biti samo ugodan izlet u Slavoniju.