Objavljeni su rezultati natječaja „U potrazi za izgubljenim prostorom“ za amaterske radove na temu (ne)korištenja javnih prostora, pokrenutog u sklopu projekta Mi plus sufinanciranog sredstvima Europskog socijalnog fonda. Dvadeset i pet pristiglih prijava pregledao je tročlani žiri..."/>

Odabrani pobjednici natječaja „U potrazi za izgubljenim prostorom“

Odabrani pobjednici natječaja „U potrazi za izgubljenim prostorom“-105283

U SKLOPU PROJEKTA "MI PLUS"
Objavljeni su rezultati natječaja „U potrazi za izgubljenim prostorom“ za amaterske radove na temu (ne)korištenja javnih prostora, pokrenutog u sklopu projekta Mi plus sufinanciranog sredstvima Europskog socijalnog fonda. Dvadeset i pet pristiglih prijava pregledao je tročlani žiri sastavljen od članova Labin Art Expressa XXI: predsjednika Deana Zahtile, umjetničkog voditelja i docenta na katedri za slikarstvo riječke Akademije primijenjenih umjetnosti Damira Stojnića, i vanjske suradnice, umjetnice i grafičke dizajnerice Ivone Verbanac. Dvije su prijave bile nevažeće, a najbolje je ocijenjeno 8 radova koji su po mišljenju žirija iskazali najvišu kvalitetu, inovativnost i kreativnost te će njihovi autori sudjelovati na putujućoj izložbi platforme MI plus u gradovima projektnih partnera: Puli, Rovinju i Labinu.

1. Matej Đuzel i Renata Šimić – video rad „Odjeci“
2. Denis Peričić i Srećko Lebinec – književno-fotografski rad „Fantastični prostori“
3. Erik Lončar i Ana Šurija Fundak – kratki film „Une espace, Deux minute, Trois temps“
4. Anto Magzan – serija fotografija „Paromlin – arhitektura u nastajanju“
5. Arek Nizinski – serija fotografija „Kontemplacija raspada“
6. Darko Bavoljak – serija fotografija „Epitaf izgubljenom vremenu“
7. Đurica Ciganović – video rad „Ustav RH“
8. Irena Bakić, Iva Jelinčić i Mirna Udovčić – video rad „Soft Buffers“

Projekt „Mi plus“ usmjeren je ka postavljanju temelja budućeg županijskog produkcijskog centra za nove medije čije je otvaranje predviđeno Istarskom kulturnom strategijom za razdoblje 2014.‒2020. Njime se ujedno želi osigurati dugoročni i održivi okvir za suradnju OCD-a i javnog sektora te razvoj suradničkih programa nezavisne kulture i novomedijske umjetnosti. Projekt se sastoji od niza aktivnosti – od edukacija na temu umrežavanja, sukreacije i modela suradnje civilnog i javnog sektora, kreativnog promišljanja struke i mladih, socijalnog uključivanja građana, pa sve do istraživanja potencijalnih lokacija centra i potreba lokalnog stanovništva.

(rex)