Novi poraz Istre 1961

Novi poraz Istre 1961-87026

ISTRA 1961 : RIJEKA 0:1
Istra 1961 je doživjela novi poraz, ovog puta od Rijeke na Drosini, iako su odigrali dobrih i zrelih prvih 45 minuta. U drugom dijelu je izgleda ponestalo snage, pa su gosti kako se bližio kraj utakmice preuzimali igru u svoje noge, te su golom Kvržića došli do tri boda.

U prvoj minuti zamalo šok na Drosini, ali udarac glavom Acostyja završava na stativi. Istra 1961 je zaprijetila u 21. minuti kada udarac Pavića iz daljine brani Sluga, na odbijenu loptu reagira Bady, ali neuspješno. U 34. minuti vrlo opasan ubačaj mateija iz kornera, Roce je na prvoj stativi, puca glavom, ali Sluga loptu brani na samoj crti gola.

Rijeka je i u drugi dio krenula sa velikom prilikom, nakon što je Puljić oteo loptu Jovičiću bez faula, po mišljenju suca Marića, ali nakon što je izbio sam pred golmana Ivešu puca slabo preko gola. U 68. minuti konkretniji gosti imaju najveću priliku, ali Čplakov udarac sa 5-6 metara, Iveša sjajno brani. U 75. minuti Acosty popuno sam pred golom domaćih, ali glavom sa šest metara puca kraj gola. U 76. minuti gužva u kaznenom prostoru Istre 1961, pokušaje Acostyja i Hebera odijaju domaći, ali udarac Kvržića s pet metara bio precizan za vodstvo Riječana.

Istra 1961 : Rijeka  0:1 (0:0), Strijelci: 0:1 Kvržić (76)

Istra 1961: Iveša, Matas, Jovičić, Prce, Pavić, Jakić, Halilović, Bady (od 82' Prelčec), Vojnović (od 72' Antunović), Matei, Roce.
Rijeka: Sluga, Raspopović, Escoval, Punčec, Zuta, Capan, Grahovac, Puljić (od 55' Gorgon), Acosty, Heber (od 90' Črnic), Čolak (od 69' Kvržić).