Norveška, Srbija i Danska uzele bodove

SMAJLAGIĆ NIJE OČEKIVAO PORAZ EGIPTA
Poreč - U prvom kolu skupine D 21. Svjetskog rukometnog prvenstva, koja se igra u porečkoj dvorani Žatika, rezultatskih drama nije bilo. U prvom susretu dana reprezentacija Norveške se zagrijala tako što je s rezultatom 39 : 23 deklasirala slabašnu reprezentaciju Saudijske Arabije. U derbiju dana Srbija je nakon gustog prvog poluvremena, koje je završilo s rezultatom 12 : 12, pojačala ritam utakmice te jakim obranama slomila Egipćane koji su u nastavku utakmice mogli gledati kako im se puni mreža. Na kraju utakmice Srbija je slavila s 30 : 22. Da mu poraz nije pao lako pokazao je i izbornik Egipta Irfan Smajlagić koji je u širokom luku zaobišao sve predstavnike medija. Super jaka Danska odradila je pucački trening u kojem je Brazil potopljen s rekordnih 40 : 27. Da izbornik Danske Ulrik Wilberk nije šansu dao svim igračima iz zapisnika stradavanje Brazila moglo je biti još veće. Danas igraju: Brazil - Norveška , Saudijska Arabija - Egipat i Srbija -Danska. (M.Š./FOTO-R.V.A.)