NK Istra nadvisila Jadran

NK ISTRA-NK JADRAN 2:1
Pulski trećeligaš NK Istra na stadionu Veruda u odgođenom derbiju 20. kola 3. HNL - zapad s rezultatom 2 : 1 pobijedio je papirnatog favorita NK Jadran iz Poreča. Puljani su odličnu partiju protkanu trčanjem i jednostavnim akcijama u prvom poluvremenu naplatili s dva gola koje je postignuo za većinu posjetitelja na stadionu Veruda nepoznat ali ubojit strijelac Ivan Mujić. U nastavku utakmice, pulski trećeligaš na velikom prostoru travnjaka stadiona Veruda ostaje bez snage. Gosti iz Poreča koji su razočarali u gotovo svim elementima igre, pokazalo se jedini gol postižu u 73 minuti nakon preciznog udarca Ivana Simonića sa ruba 16-terca. U nastavak sezone NK jadran iz Poreča uči će s četvrtog a NK Istra 1961 koja je najavila sjajno proljeće trenutno je i nadalje 15 – ta momčad lige. Iako je budući "domaći" susret i derbi s NK Rovinjom daleko tek treba vidjeti kada i gdje će se to odigrati. (M.Š.)