Ne dese se takve stvari pravome muškarcu…

Ne dese se takve stvari pravome muškarcu…-101631

ISTRA 1961 : GORICA 2:2
"Ne dese se takve stvari pravome muškarcu...to se desi slabiću samom" pjevalo je nekad Bijelo Dugme, a ovaj izvještaj započinjemo baš tom pjesmom, navijači Istre 1961 će se prepoznati u njoj, a meni se odmah poslije utakmice javila u glavi.

Ne dese se takve stvari pravome muškarcu (ili jadi navijača Istre 1961)

nije znak, nije znak"

Igrala se zadnja četvrta minuta sudačke nadoknade, Bosančić pada blizu sredine terena i misli da će ležanjem natjerati suca i goste da prekinu igru, međutim to nije bila namjera nikog od njih, a ispala je naivnost stopera domaćih. Lopta ipak nekako dolazi do Ivančića koji "uspjeva" od cijelog terena pogoditi jednog igrača u glavu, a lopta odlazi u for Ndiayeu koji je spretniji od Tomaševića i kraj Čondrića zabija za nevjerojatno novi šok na Drosini. Gol golmana Freliha iz Intera iz Zaprešića i sad ovaj Ndiayea su šok od kojeg nam se teško oporaviti, iako možemo zamisliti kako se sad osjećaju igrači, pogotovo Ivančić i Bosančić. Jedina sreća za Puljane je što dolazi reprezentativna stanka.

A sve je krenulo kao start iz snova, prodor Grujevića, ubačaj na prvu stativu gdje se nalazi Laukžemis koji zabija za 1:0. Ali nakon tog gola Puljani su neobjašnjivo stali, pa su bili i opravdani povici s tribina Demona "Igrajte p.....e", kao da su osjetili da nešto ne štima u igri domaćih. U 38. minuti korner gostiju, Dvorneković ubacuje, u buketu igrača najviši je Jovičić i pogađa glavom za 1:1.

U drugi dio Istra 1961 je krenula malo odlučnije, a prvu šansu imala je u 50. minuti kada nakon gužve, poslije ubačaja Grujevića iz slobodnjaka, puca Laukžemis a Kahlina krajnjim naporom brani. U 62. minuti Močinić iskosa snažno puca i pogađa suprotnu stranu gola Kahline i Puljani opet vode, a kad smo već kod Močinića moramo napomenuti da se kod njega vidi voljni moment i borbenost koju bi svi igrači trebali slijediti.  Ali vodstvo umjesto da potakne igrače Istre 1961 da krenu odlučnije, oni kao da se uplaše pobjede, a posebno su naivni bili kod pokušaja zadržavanja igre, kao da ne znaju da to u ovom podneblju nikad nije bilo uspješno i slijedi opisani hladni tuš.

Spomenimo na kraju da je par minuta nakon završetka utakmice zaiskrilo na sredini terena, gdje su se malo pogurali svi akteri utakmice.

Istra 1961 : Gorica  2:2 (1:1), Strijelci: 1:0 Laukžemis (3), 1:1 Jovičić (38), 2:1 Močinić (62), 2:2 Ndiaye (90+4).

Istra 1961: Čondrić, Grujević, Tomašević, Bosančić, Sergi, Einar, Močinić, Ivančić, Fintić (od 71' Lončar), Ćuže, Laukžemis (od 76' Perić-Komšić).

Gorica: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvoorden, Čabraja, Marina, Hamad (od 70' Babec), Čanađija (od 83' Šroler), Dvorneković (od 64' Mathieu), Ndiaye, Zwolinski.