Nakon visokog poraza u prvenstvu, pobijedili Podravca u Kupu

Nakon visokog poraza u prvenstvu, pobijedili Podravca u Kupu-83138

PULA 1981 : PODRAVAC 88:86
Samo 16 sati prošlo je od prvenstvenog susreta 5. kola Prve lige u kojem su košarkaši Pule 1981 poraženi od Podravca, no Bijeloplavi su se uspjeli presložiti i u susretu I. kruga Kupa Krešimira Ćosića slavili su krajnjim rezultatom 88:86. Bez Marina Đuguma i Fabija Gržinića, Puležani su ponovo loše otvorili susret i dozvolili gostima da odu na +10 (8:18), no, za razliku od prijašnjih susreta, nisu klonuli duhom i do velikog odmora okreću rezultat u svoju korist za pozitivnih +5 (48:43).

Početkom nastavka, danas vođeni od strane sportskog direktora Lea Krizmana, Bijeloplavi padaju u ritmu i gosti iz Virja ponovo preuzimaju vodstvo i odlaze na zabrinjavajućih 66:76 početkom posljednje četvrtine. Ipak, Vanja Perdija i društvo ne posustaju, odlučni da upišu toliko željenu pobjedu. Kod rezultata 79:84 prvo Leon Dubroja poentira za -3 (81:84), da bi nakon odlične obrane Kyron Anderson pogodio prvo slobodno bacanje, promašio drugo nakon čega Marko Dojkić skače u napadu i zabija za izjednačenje (84:84) minutu prije kraja susreta. Pavao Blažević dovodi domaće u vodstvo 20 sekundi prije kraja, Julijan Zadravec vrača egal 3 sekunde nakon toga, da bi Ante Božić, nakon promašenog šuta Blaževića skočio u napadu i sa sirenom pogodio za zasluženo slavlje Bijeloplavih.

Strijelce Pule 1981 predvodio je Anderson s 22 koša kojima je pridodao 6 skokova, Dubroja i Dojkić dodali su po 16, Perdija 14 uz 4 trice, dok je Božić zabio 10 poena. Kod Podravca su se istaknuli Julijan i Stefan Zadravec s 24, odnosno 22 koša. Puležane u II. krugu natjecanja u Kupu Krešimira Ćosića, 21. studenog, čeka dvoboj protiv boljeg iz susreta Sesvete - Gorica koji je na rasporedu 18. studenog.

PULA 1981 – PODRAVAC 88:86 (20:27, 28:16, 18:29, 22:14)

Pula 1981: Perdija 14, Dubroja 16, Malagić, Blažević 8, Grgić, Anderson 22, Božić 10, Kondić 2, Jakšić, Dojkić 16, Zvijerac; trener: Krizman.

Podravac: S.Zadravec 22, J.Zadravec 24, Šestak 14, Kodba 1, Maslić 12, Šiprak 11, Balatinec 2, Križić, Cestar, Katavić; trener: Hrženjak.