Nakon drame šesteraca Hrvatska ostala bez Svjetskog prvenstva

Nakon drame šesteraca Hrvatska ostala bez Svjetskog prvenstva-111845

FUTSAL, DODATNE KVALIFIKACIJE ZA SP: ČEŠKA - HRVATSKA 8:7 (2:2, 2:2)
Premda je u oba dvoboja s Česima pokazala visoku razinu kvalitete te imala brojne prilike za pogodak, Hrvatska nije uspjela izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo.

Nakon zadarskih 2:2, u Brnu je već u četvrtoj minuti stigla do željenog ranog vodstva, kada je Novak prvi reagirao nakon obrane Vahale i pospremio loptu u mrežu, no Holy je ubrzo poravnao na 1:1.

U 17. minuti odličnu akciju asistenta Marinovića zaključuje strijelac Matošević, no Česi ponovno odgovaraju - na samom isteku prvog poluvremena precizan je Zaruba te se na odmor otišlo u potpunom egalu (2:2).

Unatoč nekolicini vrlo izglednih šansi, rezultat se u drugom poluvremenu nije mijenjao, a ukupnog pobjednika nije dalo niti deset minuta produžetaka, stoga se pristupilo šestercima.

U petoj je seriji Kanjuh imao priliku zaključiti susret u hrvatsku korist, no češki vratar Vahala tada je započeo svoj niz obrana, da bi naposljetku Vokoun donio veliko slavlje domaćinu.

Uzvratna utakmica drugog para dodatnih kvalifikacija, između Finske i Srbije, odgođena je zbog pozitivnih testova na koronavirus.

ČEŠKA - HRVATSKA 8:7 (2:2, 2:2), Strijelci: 0:1 - Novak (4'), 1:1 - Holy (7'), 1:2 - Matošević (17'), 2:2 - Zaruba (20')

Šesterci: 2:3 - Marinović, 3:3 - Koudelka, 3:4 - Jelovčić, 4:4 - Vnuk, 4:5 - J. Suton, 5:5 - Holy, 5:6 - Perić, Zaruba - Primić brani, Kanjuh - Vahala brani, 6:6 - Seidler, Horvat - Vahala brani, Krivanek - Luketin brani, 6:7 - Đuraš, 7:7 - Slovaček, Matošević - Vahala brani, 8:7 - Vokoun

Češka: Vahala, Zaruba, Slovaček, Koudelka, Drozd; Nemec, Baran, Vokoun, Krivanek, Seidler, Holy, Janovsky, Vnuk. Izbornik: T. Neumann.

Hrvatska: Primić, Matošević, Jelovčić, Perić, Novak; Luketin, Čekol, Kanjuh, Đuraš, Marinović, J. Suton, Horvat, L. Suton. Izbornik: M. Stanković.