Nakon dobrih 45 minuta, neobjašnjiv pad u drugom poluvremenu

Nakon dobrih 45 minuta, neobjašnjiv pad u drugom poluvremenu-68511

ŠIBENIK : ISTRA 1961 1:1
Istra 1961 je uspjela u namjeri da postigne gol u Šibeniku, i to bi bilo sve dobro na ovoj utakmici, iako su Puljani dobro stajali na terenu nakon prvih 45 minuta. U tom dijelu gosti su otupili oštricu napada Šibenika te su preko raspoloženog Gržana s jedne i Trojaka s druge strane ugrožavali gol domaćih. Rezultat takve igre je i gol Trojaka. Naime, Gržan je u 18. minuti prodro po lijevoj strani, ubacio Vareli koji puca kraj gola, ali lopta je nekog okrznula i to je bio korner za Istru 1961. Na ubačenu loptu iz kornera najviši je Trojak i ubacuje loptu za 0:1.

Nažalost, u drugom dijelu na terenu je jedna sasvim druga momčad Istre 1961, bojažljiva i stjerana u svoj šesnaesterac i na svoju polovicu, bez večeg interesovanja za kazneni prostor Šibenčana. Ni ta dominacija Šibenika, ipak nije domaćinima do 78. minute donijela veliku priliku, a tada bivši igrač Istre 1961 Miro Slavica sa pet metara prebacuje gol golmana Iveše. Ipak je ''viktorija'' na gol Puljana završila nesretno u 88. minuti kada je nakon gužve Šare donio domaćinima remi. Vatreno je bilo i u produžetku, a za to se ovaj put pobrinuo Vuković koji je nepromišljeno u tri sekunde dobio dva žuta kartona i automatski crveni karton koji ga je izbacio iz uzvrata u srijedu, a njemu će se na tribinama pridružiti i Iveša, Hadžić i Heister koji su dobili treći žuti karton, utjeha je da u Puli neće biti ni najboljeg strijelca Šibenika Solomona.

Šibenik : Istra 1961   1:1  (0:1) Strijelci: 0:1 Trojak (19), 1:1 Šare (88)

Šibenik: Nwolokor, Pecolaj (od 46' Funtić), Vukorepa, Barač, Šare, Bartulović, G.Živković, Pervan (od 63' Collins), Slavica, Alispahić, Solomon.
Istra 1961: Iveša 6, Mišić 5,5 (od 61' Hadžić), Žižić 6, Jurkić 5, Heister 5,5, Zlomislić 5,5, Vuković 5, Đurić 5, Trojak 6,5, Gržan 7(od 71' Repić), Varela 5,5(od 90' Gojković). (Dorijan Vrkljan/FOTO: [url=http://www.sibenik.in]http://www.sibenik.in[/url])