Najbolji stolnotenisači nisu više Labinjani!!

Najbolji stolnotenisači nisu više Labinjani!!-92335

11. OLIMPIJADA OŠ LABINŠTINE
Nakon godina dominacije labinskih škola, pogotovo Ivo Lola Ribar, najbolji stolni tenis više se ne igra u Labinu nego u Nedešćini i Potpićnu! U dvorani OŠ „Ivo Lola Ribar“ održano je natjecanje u stolnom tenisu, uz odličnu organizaciju Stolnoteniskog kluba Brovinje, a manje škole nastavile su dominaciju nad labinskim na 11. Olimpijadi. Nakon finala Čepića u nogometu, zlata Potpićna u košarci, danas su od četiri zlata, dva otišla u Nedešćinu, a dva u Potpićan! Skoro sve škole osvojile su medalje, kratki su ostali samo Vlačići sa tri četvrta mjesta i Raša koja nije nastupala.

Najuspješnija je bila OŠ „Vitomir Širola Pajo“ sa zlatom i srebrom u muškoj pojedinačnoj konkurenciji i zlatom u parovima, te broncom pojedinačno kod djevojaka. Najuspješniji pojedinci sa po dvije zlatne medalje (parovi i pojedinačno) bili su Erin Pamić iz Potpićna i Leo Bernaz iz Nedešćine, koji je najavio dugogodišnju dominaciju zajedno sa svojim kolegom Josipom Griparićem, jer su obojica tek 4. razred. Također treba spomenuti njegovu sestru Saru Bernaz koja je uzela broncu, iako je tek 3. razred.

Djevojke pojedinačno:

Djevojaka se natjecalo 15. Erin Pamić obranila je prošlogodišnji naslov nakon velike borbe u finalu gdje je okrenula 0:2 protiv Nicolette Milevoj. Malena Sara Bernaz iz 3. razreda uzela je broncu.

1.    Erin Pamić – OŠ Vladimira Nazora, Potpićan – zlato
2.    Nicoletta Milevoj – OŠ Ivo Lola Ribar, Labin – srebro
3.    Sara Bernaz – OŠ Vitomir Širola Pajo, Nedešćina – bronca

Djevojke parovi:

U parovima - djevojke natjecalo se 4 škole. U polufinalima su Ivo Lola Ribar i Vladimir Nazor pobijedile Vlačićke i školu iz Čepića, a nakon finala i utakmice za 3. mjesto dobili smo slijedeći poredak:

1.    OŠ Vladimira Nazora (Erin Pamić, Lucija Burul) – zlato
2.    OŠ Ivo Lola Ribar (Nicoletta Milevoj, Anamarija Čerljenko) – srebro
3.    OŠ Ivan Goran Kovačić (Dorotea Vidak, Nataly Krajcar) – bronca

Dječaci pojedinačno:

Dječaka se natjecalo 15, a kako smo najavili već prošle godine, do finala su bez izgubljenog seta stigli kolege iz iste škole, Leo Bernaz i Josip Griparić. Trenutno su neprikosnoveni i ako se ne desi neko iznenađenje, možemo očekivati sličan rasplet i na narednim olimpijadama. Broncu je uzeo David Stojšić iz Potpićna.

1.    Leo Bernaz – OŠ Vitomir Širola Pajo – zlato
2.    Josip Griparić – OŠ Vitomir Širola Pajo – srebro
3.    David Stojšić – OŠ Vladimira Nazora – bronca

Dječaci parovi:

U parovima - dječaci natjecalo se 5 škola. Najprije su u kvalifikacijama Vlačići pobijedili školu iz Čepića. Polufinala su prošli Nedešćani i Ivo Lola Ribar. U finalu je očekivano slavila škola iz Nedešćine sa 3:0. Broncu su osvojili dečki iz Potpićna pobijedivši vršnjake iz Vlačića.