DONOSIMO NOMINACIJE ZA IZBOR NAJBOLJIH
Sportska zajednica Istarske županije će u srijedu, 17. siječnja održati svečanost “Dan istarskog sporta” na kojoj će biti proglašeni najbolji sportaši, trener i ekipe Istarske županije za 2017. godinu. Također će tom prilikom biti uručene i nagrade za životno djelo, biti proglašeni najbolji u školskom sportu te dodijeljena posebna priznanja. Svečanost će se održati u Puli u hotelu Park Plaza Histria.
Izvršni odbor Sportske zajednice Istarske županije je na svojoj sjednici, održanoj 22. prosinca 2017. u Puli, donio odluke o dobitnicima nagrade za životno djelo u 2017. godini. To su:
– Hlušička Miroslav iz Pule
– Delton Sergio iz Vodnjana
– Martinčić Renato iz Labina
N O M I N A C I J E
za izbor najboljih u 2017. godini
NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA
Belušić Barbara - Atletski klub „Istra” - državna prvakinja u planinskom trčanju, 30. mjesto na EP
Božić Laura - KRSG „Poreč“ - državna prvakinja u ritmičkoj gimnastici u višeboju te vježbi s loptom i trakom, viceprvakinja u vježbi sa čunjevima i obručem, učesnica EP i SP kao članica državne reprezentacije
Jelovica Nives - Boćarski klub „Labin“ - europska prvakinja u parovima, državna prvakinja u u pojedinačno klasično, preciznom izbijanju i parovima, 3. mjesto u bližanju i izbijanju u krug
Jerković Ana - Ronilački sp. klub „Mladost“ - 4. mjesto pojedinačno na EP i trostruka državna prvakinja u podvodnoj orijentaciji
Miloš Tea - Triatlon klub „Pula“ - apsolutna prvakinja Hrvatske u super sprint triatlonu , viceprvakinja u olimpijskom i sprint triatlonu
Ravnić Gašparini Nataša - Ženski kuglački klub „Istra“ - 2. mjesto ekipno na SP, vice prvakinja države pojedinačno i 3. mjesto u paru, najbolja kuglačica 1. Hrvatske lige u sezoni 2016/17
NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ
Cernogoraz Giovanni - Streljački klub „Gusar“ - srebrna medalja ekipno i brončana medalja pojedinačno na EP, 3. mjesto na finalu SK
Čupev Robert - Ronilački sp. klub „Mladost“ - četverostruki državni prvak u podvodnoj orijentaciji, dvostruki prvak i u brzinskom ronjenju i u plivanju perajama
Družeta Dominik - Judo klub „Istarski borac“ - srebrna medalja za mlađe seniore i brončana medalja za seniore na EP, državni prvak za seniore i mlađe seniore te seniore ekipno, jedna zlatna i jedna brončana medalja na SK
Melon Alen - Atletski klub „Istra” - državni prvak u skoku uvis u dvorani i na otvorenom
Mišković Bojan - Kickboxing klub „Budokai“ - srebrna medalja na SP i državni prvak u disciplini Full contact u kategoriji do 85 kg, pobjednik u natjecanju EK
Paliska Luka - Triatlon klub „Pula“ - juniorski prvak Balkana u sprint triatlonu, seniorski državni prvak u olimpijskom i sprint triatlonu
Pinezić David - Sportsko ribolovni klub „Meduza“ - 1. mjesto ekipno i 4. mjesto pojedinačno na SP u lovu štapom s brodice, državni prvak, proglašen najboljim svjetskim sportskim ribolovcem u 2017.
Tadić Nenad - Boćarski klub „Istra” Poreč - državni prvak u parovima, brončane medalje u pojedinačno klasično i precizno izbijanje
NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA S INVALIDITETOM
Osmanović Melisa - BKOSIŽ „Istrijana“ - državna prvakinja u paru, 2. mjesto pojedinačno na državnom prvenstvu i Kupu Hrvatske u boćanju, 4. mjesto u paru i 5. pojedinačno na otvorenom SP - kategorija BC4
Filipović Zdenka - Sportsko društvo gluhih „Pula“ - državna vice prvakinja u kuglanju – disciplina tandem i 3. mjesto pojedinačno u sprintu
Ristoski Mikela - AKOSI „Medulin“ - zlatna medalja na SP i državna prvakinja u skoku u dalj - kategorija T20
Vuković Jelena - AKOSI „Spektar” - srebrna medalja u bacanju diska i 5. mjesto u bacanju kugle na svjetskim IWAS igrama
NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ S INVALIDITETOM
Jurada Mladen - Streljačko društvo „A. Vivoda“ - državni prvak u serijskoj zračnoj puški, 2. mjesto u zračnoj puški, državni rekorder – kategorija SH1
Komar Davor - BKSOIŽ „Istrijana“ - državni prvak pojedinačno i u paru, pobjednik Kupa Hrvatske te osvajač 5 međunarodnih turnira u boćanju, 4 mjesto pojedinačno i u paru na Otvorenom SP - kategorija BC 4
Lušić Oliver - Rukometni klub „Buzet“ - kapetan rukometne reprezentacije gluhonijemih koja je na OI u Turskoj osvojila 3. mjesto
Petković Miroslav - AKOSI „Medulin“ - srebrna medalja na SP i državni prvak u bacanju diska u kategoriji F57
NAJUSPJEŠNIJI TRENER
Celija Milan - izbornik državne boćarske reprezentacije koja je SP osvojila jednu zlatnu, tri srebrne i jednu brončanu medalju
Ikić Čupev Lea - izbornik državne reprezentacije i ronilačkog sportskog kluba „Mladost” u podvodnoj orijentaciji čiji su sportaši osvojili ukupno 3. mjesto na SK te 4. i 5. mjesto na EP te više od 20 medalja na državnom prvenstvu
Ilić Dean - trener judo kluba „Istarski borac“ čiji su sportaši osvojili 25 medalja na državnim prvenstvima i osvojili 8 naslova državnih prvaka i trener D. Družete koji je u Istru donio prvu seniorsku medalju s EP u povijesti juda
Mišković Pero - trener kickboxing kluba „Budokai“ čiji su sportaši osvojili dvije srebrne i jednu brončanu medalju na seniorskom SP
Orbanić Elvis - trener veslačkog kluba „Istra” čiji su veslači na državnom prvenstvu osvojili dvije zlatne te dvije srebrne i jednu brončanu medalju i čiji je veslač F. Ipsa prvi koji je u povijesti istarskog veslanja u Istru donio medalju sa EP. Dobitnik je nagrade „Istrijana” u sportu za 2017.
NAJUSPJEŠNIJA EKIPA
Boćarski klub „Labin“ Labin - prvakinje Hrvatske, polufinalistice europskog Kupa prvakinja
Odbojkaški klub „Poreč“ Poreč - 5. mjesto u Hrvatskoj super ligi u sezoni 2016/17, trenutno 7. mjesto u prvenstvu
Ronilački sportski klub „Mladost“ Medulin - dvostruke državne prvakinje i dvostruke vice prvakinje u plivanju perajama, 4. i 5. mjesto na EP u podvodnoj orijentaciji i 3. mjesto u ukupnom poretku SK
Ženski košarkaški klub „Pula“ Pula - 5. mjesto u A1 Hrvatskoj ligi u sezoni 2016/17, polufinalistice Kupa Hrvatske, trenutno 7. mjesto u prvenstvu
Ženski kuglački klub „Istra“ Poreč - 3. mjesto u 1. Hrvatskoj ligi u sezoni 2016/17, trenutno 2. mjesto u prvenstvu Hrvatske, 2. mjesto u Europa NBC kupu i Kupu Hrvatske
Ženski rukometni klub „Umag“ - 9. mjesto 1. Hrvatskoj ligi u sezoni 2016/17, trenutno 8. mjesto u prvenstvu RH
Ženski stolnoteniski klub „Pula“ Pula - 6. mjesto u 1. Hrvatskoj super ligi u sezoni 2016/17, trenutno 7. mjesto u prvenstvu RH
NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD
Auto klub „Buzet Autosport“ - 1. mjesto u redoslijedu klubova državnog prvenstva u Formula Driver
Boćarski klub „Pazin“ Pazin - polufinalist europskog Kupa prvaka, 3. mjesto u 1. Hrvatskoj ligi u sezoni 2016/17, trenutno 6. mjesto u prvenstvu Hrvatske
Judo klub „Istarski borac“ Pula - državni seniorski prvaci
Rukometni klub „Umag“ Umag - prvaci Premijer Hrvatske ligi u sezoni 2016/17, ukupno 6. mjesto u državnom prvenstvu, trenutno 5. mjesto u Premijer ligi
Stolnoteniski klub „Pula“ Pula - 3. mjesto u Hrvatskoj super ligi u sezoni 2016/17, trenutno 5. mjesto u prvenstvu RH
Triatlon klub „Pula“ Pula - državni prvaci u olimpijskom triatlonu
NAJUSPJEŠNIJA EKIPA U MLAĐIM UZRASTIMA
Juniorke Odbojkaškog kluba „Poreč“ - 4. mjesto na državnom prvenstvu
Kadetkinje Atletskog kluba „Istra“ - državne prvakinje u krosu
Kadetkinje Veslačkog kluba „Istra” - državne prvakinje u četvercu na pariće
NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD U MLAĐIM UZRASTIMA
Dječaci Jedriličarskog kluba „Clivo“ Pomer - vice prvaci države prvaci u klasi Optimist
Juniori Boćarskog kluba „Pazin” - državni prvaci u parovima
Juniori Veslačkog kluba „Istra” - državni prvaci u četvercu s kormilarom
Kadeti Odbojkaškog kluba „Rovinj” - vice prvaci države
Kadeti Ronilačkog sportskog kluba „Mladost“ - trostruki kadetski i trostruki mlađe juniorski prvaci države u plivanju perajama
Kadeti Stolnoteniskog kluba „Pula“ Pula - 3. mjesto na prvenstvu RH
Mlađi juniori Atletskog kluba „Istra“ Pula - državni prvaci u krosu
NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA U MLAĐIM UZRASTIMA
Baldo Zoe Marie - Mačevalački klub „Špada” - državna seniorska i juniorska prvakinja u sablji, 11. mjesto na prvenstvu Mediterana, državna kadetska i juniorska reprezentativka
Crnković Elizabeta - Kickboxing klub „Planet sport“ - juniorska prvakinja Europe u light contactu i 5. mjesto u point fightingu , državna juniorska prvakinja u light contactu i point fightingu
Ivetić Ema - Ronilački sp. klub „Mladost“ - šesterostruka mlađe juniorska i trostruka juniorska prvakinja države u plivanju perajama i brzinskom ronjenju, pobjednica Kupa RH
Kaić Martina - Veslački klub „Medulin“ - mlađe juniorska državna prvakinja u samcu
Kliba Lara - Judo klub „Istarski borac“ - državna mlađe senirska i juniorska reprezentativka s nastupima na SP i EP, prvakinja države za mlađe seniorke i vice prvakinja za juniorke
Knapić Ivana - Atletski klub „Albona” - juniorska i mlađe seniorska državna reprezentativka na 800 m, juniorska i mlađe seniorska državna prvakinja i seniorska državna prvakinja u dvorani, dvostruka pobjednica Kupa
Paliaga Flavia - Karate klub „Finida” Poreč - mlađe kadetska i kadetska državna prvakinja u katama
Škopac Lucija - Jedriličarski klub „Uljanik Plovidba” - državna prvakinja u klasi Optimist za djevojke i 2. u ukupnom plasmanu, 60. mjesto na EP
Vitasović Elizabeta - Triatlon klub „Pula“ - juniorska državna prvakinja u super sprint triatlonu i sprint duatlonu
NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ U MLAĐIM UZRASTIMA
Cafolla Marco - Ronilački sp. klub „Mladost” - peterostruki kadetski prvak države u plivanju perajama, pobjednik Kupa Hrvatske
Dolenc Martin - Daskaški klub „Karkadur“ - juniorski i U21 europski prvak, 2. mjesto na SP u slalomu za seniore, europski prvak za seniore u daski, seniorski državni prvak – sve u disciplini Kite
Džin Marko - Kickboxing klub „Planet sport“ - dvostruki europski i državni prvak za starije kadete u disciplinama lihgt contact i point fighting, osvajač ukupno 17 medalja na europskim i svjetskim kupovima
Glavić Vedran - Boćarski klub „Istra Aluminij”- jedna zlatna, dvije srebrne i dvije brončane medalje na državnom prvenstvu
Grgorinić Luka - Triatlon klub „Pula“ - peterostruki državni prvak za mlađe juniore i juniore, vice prvak države u olimpijskom triatlonu za seniore, 3. mjesto na Prvenstvu Balkana za juniore Ipsa Fabio - Veslački klub „Istra“ - juniorski europski i državni prvak, 4 mjesto na SP u četvercu s kormilarom, 3. mjesto na EP u U 23
Kurtović Filip - Sp. penjački klub „Onsight“ - osvajač 3 srebrne medalje na državnom prvenstvu za starije kadete i državni reprezentativac
Mileta Dilen - Društvo sportskog ribolova „Galeb“ - svjetski prvak ekipno i vice prvak pojedinačno u lovu štapom iz brodice, državni prvak u lovu iz brodice i vice prvak u lovu s obale
Sokolović Damian - Judo klub „Istarski borac“ - osvajač medalja za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore na državnom prvenstvu
rex