Najava uspješne karate sezone

GRAND PRIX CROATIA
U Samoboru se 10 i 11 ovog mjeseca održao 18.po redu međunarodni karate turnir pod nazivom Grand prix Croatia.Turnir iz godine u godinu raste po broju natjecatelja zemalja učesnica kao i broju klubova,tako je zasigurno jedan od najjačih turnira u Hrvatskoj.U dva dana nastupilo je 950 natjecatelja iz 128 klubova,koji su došli iz 19 zemalja.Učešće su uzele i pojedine reprezentacije koje će skoro nastupiti na Prvenstvu Evrope u Parizu krajem prvog mjeseca,to je prvenstvo za kadete juniore te mlađe seniore do 21 god.
U takvoj  konkurenciji nastupili su i karatisti CBS-a iz Pule sa svoja 4 natjecatelja i to u subotu je nastupala juniorka LAĆARAK SARA u kategoriji +59 kg,a u nedjelju kadeti KMET PATRIK i ŽAGAR PATRIK u kategoriji -57 kg te kadetkinja KONTOŠIĆ NINA u kategoriji -54 kg. U subotu je Sara prvo kolo pobijedila predstavnicu reprezentacije Makedonije Mariju Jovanovu sa rezultatom 4:2,u drugom ju je kolu čekala predstavnica Italije Silvia Bassi koju je Sara pobijedila rezultatom 2:0,treće kolo Sara je izgubila od predstavnice Rijeke Mine Štefanec rezultatom 3:2,ta je borba bila za ulazak u finale.Tako da je Sari ostala mogućnost osvajanja medalje kroz repasažne borbe.U borbi za treće mjesto Sara je pobjedila predstavnicu Hercegovine Zagreb sa rezultatom 3:0,te je tako ostvarila hvale vrijedan uspjeh osvojivši 3.mjesto na Grand Prix Croatia. U nedjelju drugog dana nastupali su kadeti i mlađe dobne skupine natjecatelja.Kadet Kmet Patrik i kadetkinja Nina kontošić izgubili su u ranoj fazi natjecanja tj izgubili su od svojih protivnika u drugom kolu.Patrik Žagar je izgubio u trećem kolu od predstavnika BiH,koje je ušao u finale.U prvoj repasažnoj borbi Patrik je pobijedio predstavnika Sokola iz Splita 1:0,da bi u borbi za treće mjesto izgubio od predstavnika   iz BiH rezultatom 3:0.Šteta, Patrik se dobro borio no ovaj put je protivnik bio bolji.Dobar nastup karatista CBS.-a na otvorenju sezone, s vjerom u još bolje i kvalitetnije rezultate tijekom kojih će sigurno biti u tekućoj godini. (REX)