OBAVLJA SE DRUGI DIO OČEVIDA NA MJESTU TRAGEDIJE
Stanovnici Rohregerove ulice u Puli, ali i cijeli grad te šira okolica, od sinoć su u šoku i nevjerici. Tada je, naime, iz još neutvrđenih razloga, 47-godišnji Damir Voškion na mjestu je usmrtio oca, 70-godišnjeg Renata Voškiona, brata, 40-godišnjeg Dejana Voškiona, njegovu ženu, 36-godišnju Natašu Voškion i njihovo dvoje djece, 7-godišnju Karlu i tek dva mjeseca starog, Maura Voškiona. O nezapamćenoj obiteljskoj tragediji izvijestili su danas načelnik PU Istarske Loris Kozlevac, zamjenik županijskog državnog odvjetnik Josip Miletić i načelnik krim policije Dragutin Cestar. «Teško se ubojstvo dogodilo u 19.20 sati, a očevidom i obavljenim izvidima utvrdili smo da je riječ o obiteljskoj tragediji u kojoj je poubijano pet članova, a do koje je došlo zbog narušenih odnosa unutar obitelji», rekao je Kozlevac. Dodao je kako hladnokrvni ubojica, nije sva ubojstva počinio vatrenim oružjem, već je neke osobe usmrtio udarcima tvrdim predmetom, no, za sada, ne želi iznositi detalje. Damir Voškion sam se nakon krvavog čina prijavio policiji, rečeno je danas na izvanrednoj tiskovnoj konferenciji, a tijekom krim obrade utvrđeno je da se radi o ubojstvima i teškim ubojstvima. «Prikupljenim dokazima, utvrdili smo da se radi o tri kaznena djela ubojstva te dva teška ubojstva», izjavio je Josip Miletić pojasnivši kako se u nas usmrćenje djeteta, odnosno, u ovom slučaju, djece, smatra teškim ubojstvom. No, dodao je kako će se sve činjenice ustanoviti tek nakon drugog dijela očevida koji se obavlja danas. I porijeklo pištolja Damira Voškiona, kojim je počinio ovo teško kazneno djelo, tek će se utvrditi, ali, kako je Miletić rekao, kratki je pištolj, Voškion posjedovao ilegalno. Damir Voškion je policiji poznat po prijetnjama i remećenju javnog reda i mira, no nikada spram članova obitelji. «Nismo imali nikakvih saznanja o narušenim odnosima unutar ove obitelji», istaknuo je Loris Kozlevac i rekao da ne pamti ovako krvavi čin. Miletić dodao da se za Damira Voškiona očekuje kazna zatvora u trajanju deset godina ili kazna dugotrajnog zatvora, no kako je ovdje riječ o više kaznenih djela, Voškionu će se utvrditi jedinstvena zatvorska kazna. Sve okolnosti i motiv peterostrukog ubojstva još će se utvrditi, kao i činjenica je li Damir Voškion za vrijeme krvavog pohoda na članove svoje najuže obitelji, bio pod utjecajem alkohola ili drugih opijata. Izjavu istražnog suca Svetislava Vijuća možete pogledati OVDJE (P. A.)

Komentari na članak
"...za Damira Voškiona očekuje kazna zatvora u trajanju deset godina ili kazna dugotrajnog zatvora, no kako je ovdje riječ o više kaznenih djela, Voškionu će se utvrditi jedinstvena zatvorska kazna." !!! Ma strašno...kakav pravosudni sustav...koliko može dobiti? 20? 40 godina? ma ni smrtna nije rješenje..olakšalo bi mu muke...manijak bolesni...
Kad bi barem postojala i adekvatna kazna za osobu koja je prodala ilegalan pištolj...a ne da svaka budala može nabaviti oružje i napraviti ovakvu monstruoznost....a čudovištu kakvu kaznu...u svakom slučaju će dobiti neprimjerenu...jer za ovakav zločin ni smrtna kazna a ni srednjevjekovno mučenje nije dovoljno....:((
ex_cali70... Osoba koja je pištolj predala, ili prodala , počinitelju može kazneno odgovarati samo ako je znala,ili se može osnovano pretpostaviti da je znala,da će to oružje biti namjenjeno počinjenju kaznenog djela.No,takvo kazneno djelo je u praksi veoma teško dokazati. Što se tiče nabavke oružja njega načelno nije teško nabaviti bilo gdje u svijetu,negdje lakše,negdje teže,ali su kazne za ilegalno posjedovanje u nekim zemljama značajno drastičnije no u nas.Inače,ja sam pristalica one poznate Tesline teze kada odgovara na pitanje o opasnosti električne struje,kada kaže da ne ubija struja nego neznanje. Preneseno,ne ubija oružje, jer iza uporabe ili zlouporabe oružja uvijek stoji -čovjek.
je li moguće zamisliti što taj "čovjek" sada razmišlja. Vidi li pred sobom sliku djece sa kojom se je do jučer možda i igrao.....tužno, zastrašujuće i opasno.!!!
ma ne moj mi ti samo Teslu citirati molim te ,jer Nikola je ipak imao malo sire poglede od tvojih koji jedva da mogu preci Ucku !!!
I koja je razlika izmedju ovoga masakra u Puli 2007.Ili masakra u Srebrenici 1995.Ili bilo kojega masakra u povijesti covjecanstva??? http://www.youtube.com/watch?v=dx3Re1ti4ZQ&NR=1 Kada bi ljudi naucili i postivali DESET ZAPOVIJEDI BOZJIH nsas zivot svakidasnji bio bi dostojan COVJEKU.