Minimalni poraz Rudara na otvaranju prvenstva

Minimalni poraz Rudara na otvaranju prvenstva-70880

VINODOL : RUDAR 1:0
Dojam je da su Labinjani danas na Bahalinu bili bliže bodu nego ikad dosad na tom stadionu, ali ovog im je puta sreća okrenula leđa. Točnije, s porazom u „džepu“ ih je u Istru poslao danas sjajno raspoloženi vratar Hodžić.

Prvo uzbuđenje dogodilo se u 12. minuti kada domaći traže jedanaesterac zbog prekršaja na Radetiću, ali sudac Janković ostaje nijem. Šest minuta kasnije dvaput šutira Toni Petrinović, ali lopta mu se vraća i treći put od bloka, a onda njegov udarac odlazi u rašlje za 1:0.

Uslijedile su prigode gostiju, ali neprecizni su bili Juričić i Macan, prvi iz „slobodnjaka“, drugi iz igre. Hodžić je odlično obranio i udarac Škopca iz daljine u 27. minuti.

U nastavku Rudar bolji, ali u 52. domaćini iz gužve gađaju vratnicu, pa Labinjani čiste. Šest minuta kasnije pucao je Tomić, a Vozila odbio udarac nakon čega je uslijedila „viktorija“ na gol domaćina. Promašivali su Ivanović, Macan i Juričić, a potonjem je i Hodžić obranio jedanaesterac u 79. minuti kojeg je napravio Brusić.

VINODOL – RUDAR 1:0 (1:0), Strijelac: 1:0 Petrinović T. (18)

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić A. (86-Preni), Brusić, Petrinović A., Lenac, Petrinović T. (90-Lagumdžija), Tomić, Radetić (82-Vidović), Filipović, Buljat (73-Perušić)
RUDAR: Vozila, Bilić, Načinović, Škopac, Šepić, Macan, Juričić, Stepčić (53-Čudić), Jajčević, Mehić, Maksenčuk (46-Ivanović). (REX)