Mikela Ristoski prva u dalju, Jelena Vuković u disku

Mikela Ristoski prva u dalju, Jelena Vuković u disku-110487

23. OTVORENO PARAATLETSKO PRVENSTVO HRVATSKE
Uz provedbu strogih epidemioloških mjera jučer je na pulskim atletskim borilištima SRC Veruda završeno 23. Otvoreno pojedinačno i ekipno paraatletsko prvenstvo Hrvatske. Na prvenstvu je nastupilo 88 atletičara iz cijele Hrvatske, a bilo je ovo jedino paraatletsko natjecanje u ovoj godini s obzirom na pandemiju koronavirusa.

Prvog dana natjecanja bljesnula je Ana Gradečak iz AKOSI Odiseja iz kutine koja je u kategoriji paaratletičarki niskim rastom, F41, u kugli s daljinom od 7,87m postavila najbolji europski rezultat. Velimir Šandor bacio je disk na ovogodišnji drugu daljinu na ovogodišnjim svjetskim tablicama od 19,40m.

Miljenko Vučić koji je u kategoriji slijepih bacača diska s daljinom od 34,48m postavio novi državni rekord te je još u kugli bacivši je na 13,31m postavivši svoj ovogodišnji ponajbolji rezultat. Ivan Katanušić je bacio disk na izuzetno dobru daljinu od 57,58m.

Deni Černi je u svojoj kategoriji bacio kuglu na 10,77m  te Matija Sloup je u kategoriji niskim rastom bacio kuglu na 9,87m. Drugog dana svakako treba istaknuti skok u dalj Mikele Ristoski od 5,45m, Radovana Halasa u bacanju čunja od 27,81m čime je ispunio normu za nastup u Tokiju te Vladimira Gašpara koji je koplje bacio na 34,72m.

U ekipnoj konkurenciji novi-stari prvaci su paraatletičari Agrama iz Zagreba sa 6544 boda,, drugoplasirani su članovi Odiseja iz Kutine s 4926 bodova dok je treće mjesto zauzela ekipa Uriha iz Zagreba s 3693 boda.

Izbornik Damjan Sedić ističe da je izuzetno zadovoljan ovogodišnjem natjecanjem na kojemu je oboreno više od 20 državnih rekorda, te dodaje „Sve su to rezultati koji naše paraatletičare, putnike za Tokio, stavljaju u sami svjetski vrh svojih disciplina te tako najavljuju borbu za odličja na paraolimpijskim igrama slijedeće godine. Ovogodišnje natjecanje odvijalo se u smanjenom formatu prouzrokovanom pandemijom, ali svakako nam svima uljeva nadu u uspješnu sportsku 2021. godinu“ zaključio je izbornik Sedić.

Na natjecanju je nastupilo i osam atletičara iz kluba domaćina AK Spektar iz Pule. Jelena Vuković je postala državna prvakinja u bacanju diska, te doprvakinja Hrvatske u bacanju kugle. Sandro Krupljan osvojio je drugo mjesto u bacanju diska te u svojoj kategoriji postavio novi državni rekord. Emilio Zonta osvojio je treće mjesto u bacanju diska, a Mirnes Omerhodžić drugo mjesto u bacanju diska. Marin Giljanović završio je na četvrtom mjestu u bacanju diska. Debitantica Elisa Solo nastupila je bacanju kugle, a najmlađa natjecateljica Jovana Obradović koja ima samo 12 godina, zauzela je drugo mjesto u bacanju kugle te srebrnu medalju za juniore.

Kod drugog istarskog kluba AKOSI Medulin, prvo mjesto osvojili su Mikela Ristoski na 100m i dalju, dok su Miroslav Petković  i Miroslav Milošević bili prvi u kugli i disku.

U ekipnoj konkurenciji AKOSI Medulin odvojio je četvrto mjesto, dok je AK Spektar bio šesti u konkurenciji 14 klubova, prvo mjesto je osvojio AKOSI Agram iz Zagreba.