Me?unarodni karate turnir Shotokan Cup-Vamberk 2008

VRLO USPJEŠAN NASTUP PULSKOG LAV-a
Dva tjedna po povratku sa svjetskog kickboxing prvenstva, osam natjecatelja Karate kluba LAV iz Pule i Medulina je u subotu, 11. listopada vrlo uspješno nastupilo u borbama u Vamberku nedaleko grada Hradec Kralove u ?eškoj Republici. Na me?unarodnom karate turniru  « SHOTOKAN CUP – VAMBERK 2008 » koji je jedan od niza bodovnih turnira srednjeeuropske karate lige, sudjelovalo je oko 300 natjecatelja iz 60 klubova Hrvatske, Slova?ke, Njema?ke, Poljske, ?eške i Indije.
Natjecatelji karate kluba Lav su osvojili ukupno 8 medalja, 1 zlatnu, 4 srebrne i 3 bron?ane medalje, te jedan pehar. Diana Tanushaj iz Medulina je vrlo uspješno nastupila u dvije kategorije. U kategoriji kadetkinja do 47 kg osvojila je prvo mjesto, zlatnu medalju i pehar dok je u kategoriji mla?ih kadetkinja do 42 kg osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. U kategoriji mla?ih kadetkinja do 42 kg medulinka Manda Papac je osvojila tre?e mjesto i bron?anu medalju. Maja Britvi? je u kategoriji kadetkinja preko 54 kg osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju dok je u kategoriji mla?ih kadetkinja preko 50 kg osvojila tre?e mjesto i bron?anu medalju.
Od muških predstavnika pulskog Lava Dominik Fontana je u kategoriji u?enika do 30 kg osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju dok je kadet Andraš ?uraki u kategoriji do 70 kg osvojio tre?e mjesto i bron?anu medalju.
U?enica Jennifer Martin?i? iz Pule je nastupila u kategoriji mla?ih u?enica do 35 kg te je nakon dvije pobjede i jednog poraza zaustavljena u repasažnoj borbi za tre?e mjesto. Kadetkinje Ardiana Kajtazi iz Medulina u kategoriji do 54 kg i puljanka Ramon Tumbas u kategoriji preko 54 kg zaustavljene su u osmini finala i ostale bez medalje u pojedina?nim borbama. U ekipnom nastupu kadetkinja, natjecateljice u sastavu Maja Britvi?, Ardiana Kajtazi i Ramon Tumbas, osvojile su drugo mjesto i srebrnu medalju.
Natjecatelji karate kluba LAV su zbog ovako uspješnog nastupa na turniru pri povratku nagra?eni cjelodnevnim izletom u zabavni centar „PRATER“ u Be?u. (REX)