U nedjelju se Pulom na manifestaciji "Pula Marathon" trčao polumaraton, maraton i štafeta 3 x 7 km. Uz prepunu Pulu navijača te ljubitelja sporta i rekreacije, startalo je više od 400 trkača. U konkurenciji za najbolje u polumaratonu, u mu&scaron..."/>

Marija Vrajić i Robert Radojković pobjednici prvog pulskog maratona

Marija Vrajić i Robert Radojković pobjednici prvog pulskog maratona-100293

ULIČNA UTRKA "PULA MARATHON 2019"

U konkurenciji za najbolje u polumaratonu, u muškoj kategoriji prvi je utrčao u cilj s rezultatom od 1:15.46 Alen Matovina iz Žilić-Bekele tima, zatim je drugi utrčao Zoran Žilić iz AK Kvarner iz Rijeke, a treći je bio Renato Sertić. U ženskoj kategoriji u polumaratonu prva žena je bila Slovenka Maja Matić s vremenom od 1:34:24 iz kluba La Fit, druga je Jana Wright iz Hrvatske, a treća Irena Kos Kukec također iz Hrvatske.

Na maratonu je u muškoj kategoriji prvi došao u cilj Robert Radojković iz I.P.A. Istre s vremenom 2:44:09, drugi je bio Saša Horvat iz AK Međimurje iz Čakovca, a treći Hrvoje Barić iz kluba Zagreb Runners. Prva žena na maratonu bila je Marija Vrajić iz AK Maksimira, zatim Veronika Jurišić iz AK Sljeme, a treće mjesto osvojila je Valentina Šćur iz slovenskog kluba Marathon Novo Mesto.

U štafetama 3x7km prvo mjesto osvojila je skupina pod nazivom Tuga s juga, drugo mjesto Fejs Nas Spaja, a treće mjesto osvojili su The Fit Squad.

Na svim utrkama prijavljeno je trkača iz 30 zemalja. Svi rezultati dostupni su na: [url=https://www.utrka.com/utrke/xica/2019/rezultati/]https://www.utrka.com/utrke/xica/2019/rezultati/[/url]