Maksimir zasluženo kući nosi tri boda-VIDEO

Maksimir zasluženo kući nosi tri boda-VIDEO-57723

ISTRA 1961 II - MAKSIMIR  1 : 2
Kada jedna momčad poput Istre 1961 u 90 minuta igre uputi tek slabašna tri udarca na suparnički gol jasno je da se bodovi ne mogu osvojiti. S druge pak strane , do 24. kola pretposljednja  momčad Maksimira igrajući na borbenost , trku i krađu vremena kada je trebalo, uspjela je postići dva gola i mirno otići do kraja. Na otvaranju utakmice Puljani praktično nisu ni pogledali na gol suparnika. U 9 minuti a nakon slobodnog udaraca za Istru 1961 Tin Ivanović glavom šutira daleko preko gola. Gostujuće nizanje šansi pred golmanom Mirandom u 18 minuti otvara opasnim udarcem glavom Bruno Špišić.

Gosti nakon udarca traže gol ali sudac Petar Jerebić iz Velike Gorice to ne prihvaća. Nešto slično , glavom, u 31 minuti  pokušava Majić. Pulsko ne igranje u 32 minuti kažnjava Bruno Špišić koji se nakon dubinske lopte proojurio  kraj razmaknutih pulskih stopera koji su samo gledali kako gost loptu šalje kraj nemoćnog golmana Mirande. Pulsko buđenje počelo je u 34 minuti kada udarac Mihaljevića iskosa sa lijeve strane požrtvovnim bacanjem pred loptu zaustavlja Korejanac lee Juho. Na suprotnoj strani šut drugog Korejanca Kim Junyounga ima silinu ali ne i preciznost. Gostujući pad u igri blijedi Puljani kažnjavaju u jedinoj suvisloj i brzoj akciji na utakmici. U 41 minuti dubinsku loptu Marinčić u šesnaestercu Maksimira petom vraća potpuno slobodnom Ivanu Macanu i to je 1 : 1. Pulsko traženje gola , udarcem iz dljine zaključuje Marinčić. Otvaranje utakmice samo je nastavak igre iz prvog poluvremerna.

Nezainteresirane domaćine topovskim udarcem sa 25 metara pokušava iznenaditi već spomenuti Korejanac Kim koji u 59 minuto odlično čita akciju kontranapada te mirno šalje loptu u gol  kraj nepotrebno , gotovo do ruba 16 - terca istrčalog golmana Mirande. Nakon toga, nogometa praktično nije i bilo. Gosti pokušavaju odigrati na sigurno , domaćinu je i nadalje dolazak blizu gostujućeg gola misterija. Jedino vrijedno spomena dogodilo se u 80 minuti kada je netom ušlog Barišića istrčavanjem sa gola zaustavio golman maksimira Topić. U izdisaju utakmice nemoć domaćina nu 86 minuti potvrdio je Dadiuć lošim izvođenjem izglednog slobodnog udarca sa ruba šesnaesterca Maksimira. Pobjednički niz Puljana od tri pobjede zaustavljen je u Puli. Uz ovakvu igru malo tko će od ovih igrača vidjeti svlačionicu prve ekipe u prvoligaškim utakmicama. U posljednjim minutama susreta zbog okršaja sa sucem Petrom  Jerebićem sa klupe je udaljen i trener domaćina Davor Lasić.