Pulski i medulinski Lavovi su se sa Svjetskog prvenstva sretno vratili u nedjelju oki?eni medaljama i peharima. Svjetsko kickboxing prvenstvo za juniore i kadete se održalo u talijanskom gradu Napoli od 22. do 27.09.2008. godine. Sudjelovalo je 1507 natjecatelja iz 40 država..."/>

Maja Pavlovi? i Jennifer Martin?i? iz Lava juniorske Svjetske prvakinje

NA SVJETSKOM PRVENSTVU U ITALIJI IZVRSNI "LAVOVI"
Pulski i medulinski Lavovi su se sa Svjetskog prvenstva sretno vratili u nedjelju oki?eni medaljama i peharima. Svjetsko kickboxing prvenstvo za juniore i kadete se održalo u talijanskom gradu Napoli od 22. do 27.09.2008. godine. Sudjelovalo je 1507 natjecatelja iz 40 država Svijeta. Hrvatska kickboxing reprezentacija je brojala oko 90 natjecatelja me?u kojima je bilo petero iz kickboxing kluba „Lav“ iz Pule i troje iz kickboxing kluba „Lav“ iz Medulina. Lavovi su izuzetno uspješno nastupili u borbama semi contacta, light contacta i u aerokickboxingu osvojivši ?etiri prva mjesta, tri druga mjesta i dva tre?a mjesta. Maja Britvi? je u borbama light contacta izgubivši u polufinalu od predstavnice Njema?ke osvojila tre?e mjesto i bron?anu medalju dok je u borbama semi contacta zaustavljena od talijanske predstavnice u borbi za medalju. U aerokickboxingu me?u natjecateljima iz Bugarske, Francuske, Portugala, Slovenije, Indije i Ukrajine, Hrvatsku su u najljepšem svjetlu predstavljali natjecatelji Lava iz Pule i iz Medulina. Me?u juniorkama najuspješnija je bila pulska Lavica Maja Pavlovi? koja je u finalu nastupa na stepu bila bolja od predstavnice Ukrajine i tako osvojila prvo mjesto ?ime je postala juniorska Svjetska prvakinja. Predstavnica Ukrajine je u nastupu bez stepa u finalu bila bolja od juniorke Ramon Tumbas iz pulskog Lava koja je time osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Na tre?e mjesto pobjedni?kog postolja Svjetskog prvenstva u nastupu bez stepa popela se medulinska Lavica Ardiana Kajtazi. U kadetskom uzrastu najuspješniji je bio Boris Nevrly iz pulskog Lava koji je nastupio pojedina?no na stepu i bez stepa. U oba nastupa je u finalu bio bolji od predstavnika Indije i tako osvojio dva prva mjesta i time obranio naslov Svjetskog prvaka od 2006. godine.
Kadetkinja Jennifer Martin?i? iz pulskog Lava je pobijedivši u finalu nastupa na stepu predstavnicu Ukrajine osvojila prvo mjesto ?ime je isto tako obranila naslov Svjetske prvakinje od 2006. godine. Juniorska ekipa u sastavu Maja Pavlovi?, Ramon Tumbas i Ardiana Kajtazi je u finalu nastupa sa stepom izgubila od ekipe Slovenije i tako zauzela drugo mjesto. I kadetska ekipa u sastavu Diana Tanushaj, Manda Papac i Jennifer Martin?i? je u finalu nastupa sa stepom izgubila od ekipe iz Ukrajine i tako zauzela drugo mjesto. (REX)