Luka Grgorinić osvojio naslov balkanskog prvaka u juniorskoj konkurenciji

Luka Grgorinić osvojio naslov balkanskog prvaka u juniorskoj konkurenciji-90981

NA OHRIDSKOM JEZERU ODRŽANO BALKANSKO PRVENSTVO U TRIATLONU
Ovog vikenda, od 15. do 16. rujna održano je Balkansko prvenstvo u triatlonu na Ohridskom jezeru u Makedoniji na kojem su nastupili članovi Triatlon kluba Pula.

Luka Grgorinić osvojio je zlato i time ponio naslov balkanskog prvaka u juniorskoj konkurenciji.

Deni Ćosić osvojio je 17.mjesto, Karlo Kirinčić 19.mjesto, Adrian Lunko 21. a Manuel Močnik 22.mjesto. Luka Penić nažalost nije uspio završiti utrku zbog grčeva u mišićima.

Kod juniorki je poredak bio slijedeći: Ileana Rosanda je završila na 13.mjestu, dok je Valentina Vitasović nažalost bušila gumu i morala odustati a Emma Fornažar nije zavšila trku.

Luka Paliska je bio odličan 5. u Elite kategoriji.

U youth konkurenciji (kadeti) Niko Matas osvojio je 9.mjesto dok je Daniel Lunko završio na 32.mjestu.

U jakoj ženskoj youth konkurenciji, Leonarda Pavlin osvojila je odlično 5.mjesto s 26 sekundi zaostatka za pobjednicom.

Drugog dana natjecanja u utrci KIDS koja je prethodila glavnoj utrci dana, naša mlađa kadetkinja Nicole Fornažar osvojila je odlično 2.mjesto.

Glavna utrka 2.dana bio je timski triatlon, koji se sastoji od 2 ženske i 2 muška natjecatelja ( Granoša,Buturini,Ocvirk,Grgorinić). Hrvatska je osvojila 1.mjesto u timskoj štafeti, ispred ekipa Turske i Srbije.

Čestitamo svim triatloncima i trenerima i veselimo se nekim novim pobjedama i druženjima, već ove nedjelje na državnom prvenstvu u Aquatlonu u Zagrebu.