Lavovi osvojili 9 medalja

« 11. DELTA KUP 2009 »
U subotu, 21.03.2009. u Rijeci je održan tradicionalni međunarodni karate turnir « 11. DELTA KUP 2009 » na kojemu je sudjelovalo 320 natjecatelja iz 40 klubova Hrvatske i Slovenije. Među njima je nastupilo 8 natjecatelja Karate kluba « LAV » i to pet iz Pule, tri iz Medulina. Lavovi su osvojili 9 medalja ( 1 zlatnu, 3 srebrne i 5 brončanih ). Najuspješnija je bila pulska lavica Jennifer Martinčić koja je finalnu borbu u kategoriji učenica do 36 kg završila pobjedom i osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i pehar. Drugo mjesto i srebrnu medalju su osvojili Dominik Fontana u kategoriji učenika do 30 kg, Ramon Tumbas u kategoriji kadetkinja preko 54 kg i Andraš Đuraki u kategoriji juniora do 68 kg težine, svi iz Pule. Medulinka Manda Papac je osvojila treće mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja do 40 kg. Diana Tanushaj iz Medulina je nastupila u dvije starosne kategorije, u kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kg i u kategoriji kadetkinja do 47 kg. U obje je kategorije osvojila treća mjesta i brončane medalje.  Isto tako i puljanka Maja Britvić je nastupila u dvije starosne kategorije, mlađih kadetkinja preko 55 kg i u kategoriji kadetkinja preko 54 kg i u obje je kategorije osvojila treće mjesto i brončanu medalju. Kadetkinja do 54 kg Ardiana Kajtazi zaustavljena je u repasažnoj borbi za treće mjesto i tako ostala bez medalje. (REX)